- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Od jutra wnioski o świadczenie uzupełniające dla osób niesamodzielnych także przez internet

- REKLAMA -

Mimo, że przepisy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niesamodzielnych obowiązują od 1 października, to oddziały ZUS w Małopolsce przekazały już pierwsze środki do wypłaty. Od jutra można składać wnioski również przez internet.

Do małopolskich oddziałów ZUS wpłynęło już łącznie niemal 18 tys. wniosków o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. W krakowskim oddziale ponad 5,7 tys., w sądeckim 5,4 tysiąca. Mniej wniosków zarejestrowały oddziały w Chrzanowie (3,5 tys.) i Tarnowie (3,3 tys.).

Spośród osób, które złożyły wnioski i pobierają już inne świadczenie z ZUS, prawie 3,4 tys. otrzymuje je w wysokości do 1100 złotych. Te osoby mogą liczyć na uzupełnienie w pełnej kwocie 500 złotych. Wszystkich decyzji o wypłacie małopolskie oddziały wydały już niemal 2,1 tysiąca.

W całym kraju wpłynęło do ZUS ponad 205,1 tys. wniosków. Przeszło 60 proc. z nich złożyły kobiety. Zdecydowana większość osób (niemal 80 proc.) składa dokumenty salach obsługi klienta, gdzie korzysta z pomocy doradców. Od jutra wniosek o tzw. 500 plus dla osób niesamodzielnych będzie można wysłać przez internet. Formularz papierowy dostępny jest już od września.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra