- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Od dziś w każdy wtorek Ciche Godziny w Galerii Rondo. Co to oznacza?

- REKLAMA -

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, jednocześnie pozostając wrażliwymi na szeroko pojęte kwestie społeczne Galeria Rondo wprowadza od dziś (11.01.2022 r) udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu. W każdy wtorek miesiąca w godzinach 15:00 – 17:00 będą obowiązywały Ciche Godziny – na pasażach, w częściach wspólnych oraz lokalach, które wyrażą na to zgodę.

Akcja jest wynikiem zainteresowania i troski w stosunku do osób mających trudności w przetwarzaniu zewnętrznych bodźców związanych z obrazem i fonią.

Miejsca przyjazne sensorycznie cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Pomagają w integracji społecznej oraz przeciwdziałają izolacji osób z autyzmem w społeczeństwie w jakim żyją.

– Poprzez zmiany, jakie planujemy wprowadzić, Galeria Rondo stanie się miejscem bardziej przyjaznym do robienia zakupów, korzystania z kultury oraz spotkań towarzyskich – przekonują przedstawiciele galerii.

Co wyróżnia Galerię przyjazną sensorycznie?

  • muzyka na pasażach (w lokalach) jest wyłączona/przyciszona ✓
  • światło na pasażach (w lokalach) jest przyciemnione
  • ekspozycje są częściowo wygaszone
  • ekrany reklamowe są wyłączone
  • komunikaty reklamowe nie są emitowane

Sklepy przyjazne sensorycznie zostaną oznaczone specjalną naklejką. Program Ciche Godziny w Galerii Rondo powstał we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm, ze szczególnym wsparciem merytorycznym Katarzyny Pęczak – psychologa, psychoterapeuty i szkoleniowca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami ze spektrum autyzmu oraz osobami niepełnosprawnymi. Dodatkowo, personel Galerii Rondo został odpowiednio przeszkolony pod kątem pomocy osobom ze szczególną wrażliwością sensoryczną.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra