- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Od dziś w każdy wtorek Ciche Godziny w Galerii Rondo. Co to oznacza?

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, jednocześnie pozostając wrażliwymi na szeroko pojęte kwestie społeczne Galeria Rondo wprowadza od dziś (11.01.2022 r) udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu. W każdy wtorek miesiąca w godzinach 15:00 – 17:00 będą obowiązywały Ciche Godziny – na pasażach, w częściach wspólnych oraz lokalach, które wyrażą na to zgodę.

Akcja jest wynikiem zainteresowania i troski w stosunku do osób mających trudności w przetwarzaniu zewnętrznych bodźców związanych z obrazem i fonią.

Miejsca przyjazne sensorycznie cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Pomagają w integracji społecznej oraz przeciwdziałają izolacji osób z autyzmem w społeczeństwie w jakim żyją.

– Poprzez zmiany, jakie planujemy wprowadzić, Galeria Rondo stanie się miejscem bardziej przyjaznym do robienia zakupów, korzystania z kultury oraz spotkań towarzyskich – przekonują przedstawiciele galerii.

Co wyróżnia Galerię przyjazną sensorycznie?

  • muzyka na pasażach (w lokalach) jest wyłączona/przyciszona ✓
  • światło na pasażach (w lokalach) jest przyciemnione
  • ekspozycje są częściowo wygaszone
  • ekrany reklamowe są wyłączone
  • komunikaty reklamowe nie są emitowane

Sklepy przyjazne sensorycznie zostaną oznaczone specjalną naklejką. Program Ciche Godziny w Galerii Rondo powstał we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm, ze szczególnym wsparciem merytorycznym Katarzyny Pęczak – psychologa, psychoterapeuty i szkoleniowca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami ze spektrum autyzmu oraz osobami niepełnosprawnymi. Dodatkowo, personel Galerii Rondo został odpowiednio przeszkolony pod kątem pomocy osobom ze szczególną wrażliwością sensoryczną.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra