- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Od 1 stycznia drożej za śmieci! Radni przyjęli zaproponowaną podwyżkę

- REKLAMA -

O 23 procent wzrośnie opłata za odbiór śmieci. Kilka minut temu Rada Miasta w Bochni podczas nadzwyczajnego posiedzenia przyjęła nowe stawki. Od 1 stycznia za odbiór śmieci mieszkańcy Bochni będą płacić 29,50 zł. Do tej pory płacili 24 złote.

Za przyjęciem nowych stawek głosowało: 9 radnych, 5 było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

Przeciwko podwyżce opowiedział się miedzy innymi klub BWS. W tej sprawie wydał oświadczenie CZYTAJ.

Konieczność podwyżek tak tłumaczy z kolei magistrat CZYTAJ.

Dzisiejsza sesja, była kolejną podczas której radni pochylili się nad wprowadzeniem nowych stawek CZYTAJ

14 komentarzy

14 Comments

 1. Avatar

  Drożyzna

  03 grudnia 2020 godzina 10:59

  „23 zł od osoby miesięcznie zapłacą krakowianie za wywóz odpadów komunalnych niezależnie od tego, czy mieszkają w domu jednorodzinnym czy w bloku – zdecydowali radni. Ci, którzy nie segregują śmieci będą musieli płacić dwa razy więcej – 46 zł.”

  Brawo, życie na takiej prowincji jak Bochnia okazuje się droższe niż w Krakowie. Śmieci droższe, woda droższa itd itp. Proszę mi wskazać ościenną gminę gdzie jest drożej? Dlaczego akurat Bochnia? Teraz zacznie się kombinowanie, ukrywanie mieszkańców itd itp. Chore to wszystko!!!!!

  • Avatar

   zła wróżka

   03 grudnia 2020 godzina 12:07

   Mieszkaniec uczciwie zapłaci jeżeli to Mu UM i RM wiarygodnie uzasadnią . Tymczasem RM ( nawet w części z radnymi PiS ) po raz kolejny pokazała jak służy szeregowemu Mieszkańcowi i przychyliła się do propozycji Urzędasów. Co ich do tego przekonało??? Teraz pozostaje samokontrola przy odbieraniu i dokumentowanie tego – może się przydać ! Czy tego nie będą żałować – czas szybko pokaże ???

  • Avatar

   Anonim

   03 grudnia 2020 godzina 13:00

   W Rzezawie od 1 listopada mamy 30 zł od osby

   • Avatar

    Rzezawianin

    04 grudnia 2020 godzina 08:21

    Zgadza się. To skandal !

  • Avatar

   Ady

   04 grudnia 2020 godzina 00:48

   No to a ja pierdole segregować za to kasę niech radni sobie segreguja

  • Avatar

   Ktos

   04 grudnia 2020 godzina 05:31

   Gmina Rzezawa 30 zl

 2. Avatar

  szkoda komentować

  03 grudnia 2020 godzina 11:38

  Radni kilka miesięcy wcześniej zgodzili się na sortownie odpadów, a opłata za śmieci zamiast spaść wzrosła, a przecież miało być tak dobrze. Szkoda komentować. Jednym słowem Bochnia nie ma pomysłu na gospodarkę odpadami, mieszkańcy podpowiadali, jak ograniczyć wywóz na osiedlach, jak zachęcić mieszkańców do segregacji przez montaż automatów do recyklingu (taki jest już w Brzesku). Poza tym obecna edukacja osiąga chyba odwrotny skutek skoro według „szacunków” odpadów w Bochni jest więcej zamiast mniej, albo z tymi „szacunkami” jest coś nie tak.

 3. Avatar

  marta

  03 grudnia 2020 godzina 13:02

  W Rzezawie od 1 listopada mamy 30 zł od osoby.

  • Avatar

   Anonim

   03 grudnia 2020 godzina 16:23

   Co dało nie uwzględnienie uwag mieszkańców do Studium, którzy sprzeciwiali się zmianie trenów pod sortownie? jeżeli płacimy jedne z najwyższych opłat w powiecie? Poza tym prywatna firma z założenia jest nastawiona zysk i będzie przecież obsługiwać nie tylko Bochnie, a więc śmieci zamiast być wywożone z Bochni będą też do niej zwożone, chore. Zamiast się zastanowić nad rozwiązaniami systemowymi w szczególności na największych osiedlach, gdzie proponowano podziemne zsypy aby ograniczyć liczbę kursów śmieciarek, recyklomaty aby ludzi skutecznie edukować i zachęcać do segregacji z uwagi na bonusy.

 4. Avatar

  maximus

  03 grudnia 2020 godzina 14:16

  Szanowni państwo wasza frustracja jest w pełni uzasadniona ,pozwolę sobie przedstawić jak wygląda sytuacja z mojego punktu widzenia .Otóż ok.20 lat temu /mowa o domu jednorodzinnym/zawarłem umowę na wywóz odpadów z miejscową firmą komunalną i wszystko hulało ,problemów żadnych do momentu pierwszej reformy ekologicznej dotyczącej gospodarki odpadami po niej moje opłaty wzrosły o 200% w gospodarstwie nie zmieniło się nic ilość worków i domowników.Następnie kolejna poprawka tej pseudo reformy śmieciowej /pod płaszczykiem ekologi/spowodowała że za odpady dostałem 400% podwyżki w domu dalej tyle samo mieszkańców i tyla samo odpadów ,nadmieniam że zawsze były segregowane .Więc doszedłem do wniosku że hasło pt. segregacja, ekologia, środowisko itd powstały tylko w jednym celu WYCIĄGAĆ OD WAS I NIE TYLKO PIENIĄDZE.

  • Avatar

   odpady

   03 grudnia 2020 godzina 14:56

   Co przyklaskują nie znający problemu i nie mający czasu na te sprawy RADNI !!!

 5. Avatar

  mlody

  03 grudnia 2020 godzina 15:45

  DOKŁADNIE TAKA EKOLOGIA NIECH IDZIE W BUTY!!! TO ŻADNA EKOLOGIA TYLKO BIZNES I NIC WIECEJ. NIE MAMY WIECEJ ODBIORÓW NIŻ BYŁO TYLKO OPŁATY MAMY WYŻSZE.

 6. Avatar

  Anonim

  03 grudnia 2020 godzina 16:25

  Co dało nieuwzględnienie uwag mieszkańców do Studium, którzy sprzeciwiali się zmianie trenów pod sortownie? jeżeli płacimy jedne z najwyższych opłat w powiecie? Poza tym prywatna firma z założenia jest nastawiona zysk i będzie przecież obsługiwać nie tylko Bochnie, a więc śmieci zamiast być wywożone z Bochni będą też do niej zwożone, chore. Zamiast się zastanowić nad rozwiązaniami systemowymi w szczególności na największych osiedlach, gdzie proponowano podziemne zsypy aby ograniczyć liczbę kursów śmieciarek, recyklomaty aby ludzi skutecznie edukować i zachęcać do segregacji z uwagi na bonusy.

 7. Avatar

  Rzezawianin

  04 grudnia 2020 godzina 08:24

  Zgadza się. To skandal !
  Wybraliśmy niestety złych ludzi. Myślę, że powinniśmy pamiętać o tym przy następnych wyborach .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra