- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NOWY WIŚNICZ. Zakład karny ma swój sztandar DUŻO ZDJĘĆ

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Msza św. odprawiona dziś o godz. 11 w kaplicy Zamku w Nowym Wiśniczu, której przewodniczył bp. Artur Ważny zainaugurowała uroczystość poświęcenie i nadania sztandaru Zakładowi Karnemu w Nowym Wiśniczu. Uroczysty apel odbył się w sali zamkowej.

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, posłowie Norbert Kaczmarczyk, Arkadiusz Mularczyk i Piotr Sak, wicewojewoda Ryszard Pagacz, a także samorządowcy, przedstawiciele jednostek współpracujących z zakładem karnym i pracownicy zakładu.

-34 lata temu przyszłość zakłady była zagrożona. Zaufanie, jakim obdarzono wówczas załogę przyczyniło się do tego, że dziś możemy się spotkać w tym historycznym wydarzeniu. Nadanie wiśnickiej jednostce sztandaru traktujemy jako kolejny dowód wielkiego zaufania dla naszej służby -mówił podczas uroczystości major Paweł Jastrzębski, dyrektor Zakłady Karnego w Nowym Wiśniczu.

Sztandar w dawnych czasach jednoczył, wyznaczał kierunki pokazywał gdzie się gromadzić. Tak samo jest współcześnie sztandar powinien jednoczyć funkcjonariuszy dobrze sprawujących swoją codzienną ciężką służbę, w niełatwych warunkach, ale też wyjątkowym miejscu, jakim jest zakład karny w Nowym Wiśniczu – podkreślał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Zawiedziony

  29 maja 2023 godzina 17:14

  Staszka ,, Twittera,,coś nie widać,czyżby przepuścił taką okazję do obfotografowania się i lansu

 2. Avatar

  J23

  29 maja 2023 godzina 20:28

  Gratulacje dla całej załogi Zakładu Karnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra