Wydarzenia

Nowy Wiśnicz. W maju wielkie otwarcie Parku 400-lecia. Zobacz, jak się prezentuje? DUŻO ZDJĘĆ

fot. UMiG Nowy Wiśnicz

Blisko 2,3 mln złotych kosztowała budowa Parku 400-lecia w Nowym Wiśniczu, większą część tej kwoty, bo ponad 1,5 mln złotych samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Piękny park powstał u podnóża zamku. Jego uroczyste otwarcie zaplanowano na początek maja.

Park ma być uzupełnieniem oferty turystycznej Nowego Wiśnicza. Miejscem, gdzie turyści odwiedzający zamek chętnie się zatrzymają. Został on także pomyślany jako miejsce wypoczynku mieszkańców Wiśnicza. Tych starszych i najmłodszych.

– Mamy tu ścieżki spacerowe, scenę plenerową, ale także plac zabaw dla najmłodszych – wylicza Małgorzata Więckowska, burmistrz Nowego Wiśnicza.

W parku znajduje się także ścieżka dydaktyczna prezentująca modele kilku zamków pochodzących z okresu zbliżonego do powstania wiśnickiej rezydencji. Jest także coś dla amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu, czyli leśna ścieżka trekkingowa.

Teren parku jest oświetlony i ogrodzony. Park wyposażono w ławki, a także stoliki z siedziskami do gry plenerowej w szachy.

2 komentarze

2 Comments

  1. Mikolaj Juszczyk

    05 lutego godzina 17:45

    Brawo Pani Burmistrz….

  2. Mariusz Biernat

    08 lutego godzina 05:19

    Brawo dla Pani Burmistrz – podoba mi się ta inwestycja. Dobrze wkomponowała się w tamten teren. Z wyczuciem i bez krzykliwych kolorów. „DOBRY GUST”….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra