Wydarzenia

Nowy SOR w Bochni. Dziś oddano zmodernizowany i rozbudowany oddział ratunkowy ZDJĘCIA

Około 6,5 mln złotych pochłonęła modernizacja i remont SOR w bocheńskim szpitalu. Teraz jest dużo większy, ale też wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i ratowania życia.

– Cieszę się, że udało się nam w niespełna rok zrealizować obietnicę złożoną w trakcie kampanii samorządowej. To kolejna duża inwestycja w naszym szpitalu i na pewno nie ostatnia. Niebawem oddajemy bowiem pracownię rezonansu magnetycznego, która będzie częścią Centrum Diagnostyki Obrazowej – mówi Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

Modernizacja i Rozbudowa SOR  ruszyła jesienią 2018 roku. Inwestycję realizowała firma Meritum na podstawie  projektu bocheńskiej firmy Invest Solid.

Szpitalny Oddział Ratunkowy zyskał około 500 metrów kwadratowych nowej powierzchni. W efekcie zamiast pięciu stanowisk  dla pacjentów jest ich 15.

– To zdecydowanie wpłynie na szybkość obsługi, będzie ona także sprawniejsza ze względu na wprowadzenie triażu, na którym pacjenci  ze względu na ich stan będą  kierowani  na oddział opieki całodobowej lub SOR – mówi lek. Jarosław Gucwa, szef SOR w Bochni.

Nowy SOR to także nowoczesny sprzęt do diagnostyki i ratowania życia.   

-To kardiomonitory, respiratory, urządzenia do USG – wylicza Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.


Są też aparaty do ciągłej i przerywanej terapii nerko zastępczej – urządzenia  wykorzystywane przy leczeniu osób z ostrą niewydolnością nerek, sepsą, a także pacjentów po zatruciach alkoholem, grzybami lub innymi substancjami toksycznymi. Aparaty te stosowane są także przy niewydolnościach krążeniowych, elektrolitowych i oddechowych.

Na Modernizację i rozbudowę SOR, przez który rocznie przewija się około 20 tys. pacjentów, szpital otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz ze środków Skarbu Państwa. Zadanie wsparł także Powiat Bocheński.

3 komentarze

3 Comments

 1. Obserwator

  09 grudnia godzina 16:31

  Panie starosto Korta. Pycha wyprzedzi zaraz pana posturę. Jaką inwestycje zrealizował pan w rok z obietnic wyborczych? Żadnej.
  Bo SOR jak i inne inwestycje to zasługa poprzedniej rady, w której pan nawet nie był radnym.

  • Do obserwatora

   10 grudnia godzina 19:54

   Ale wam uwiera ten starosta. W ciągu roku zrobił więcej niż Wy w ciągu ostatniej kadencji rady. Przecież rozbudowa SOR- u została rozpoczęta gdy Korta został Starostą, ale lepiej przypisać sobie sukces. Kolejny przykład rezonans magnetyczny Korta obiecał, że na początku 2020 toku będzie w szpitalu rezonans i na ile Go znam to zrealizuje obietnice. Już nie chce pisać o drogach bo tam to ówczesna koalicja powinna się wstydzić do tego co Korta zrobił w rok.

 2. Eugeniusz Konieczny

  09 grudnia godzina 18:42

  Gratuluję Wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak pięknego i nowoczesnego SOR w bochenskim Szpitalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra