- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Nowy oznakowany radiowóz w KPP w Brzesku ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Jest to pojazd już w nowych, policyjnych barwach. Pozyskanie samochodu było możliwe dzięki wsparciu finansowemu przekazanemu przez lokalne samorządy.

W środę Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz podziękował przedstawicielom lokalnych samorządów za wsparcie zakupu nowego radiowozu. 

Nabycie pojazdu było możliwe dzięki wyasygnowaniu ok. 65 tys. złotych przez Powiat Brzeski, Gminę Brzesko, Gminę Czchów, Gminę Gnojnik, Gminę Iwkowa, Gminę Borzęcin i Gminę Szczurowa.

Radiowóz warty 166 tys. złotych trafił do policjantów Komisariatu Policji w Czchowie. Nowy policyjny radiowóz to Kia Sportage z silnikiem benzynowym 1.6 T-GDI o mocy 150 Km z manualną, sześciobiegową skrzynią. Pojazd może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w nieco ponad 10 sekund. Samochód jest już w nowych policyjnych barwach.

Nowy wzór oznakowania radiowozu poza srebrną barwą nadwozia i odblaskowym niebieskim pasem wyróżniającym z białymi elementami odblaskowymi barwy białej stosowanymi do tej pory posiada nowe dodatkowe elementy oznakowania. Są to pasy odblaskowe barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej po obu stronach oraz z przodu i z tyłu pojazdu oraz kilkanaście dodatkowych sygnałów świetlnych błyskowych w postaci lamp LED rozmieszczonych w różnych częściach pojazdu.

Kolejna nowość to brak określenia barwy i tła dla napisu świetlnego „POLICJA” na dachu pojazdu. Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone po to, aby radiowóz policyjny był lepiej widoczny i rozpoznawalny niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra