- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Nowe limity w kościołach. Zobacz, ilu wiernych może uczestniczyć w nabożeństwach?

- REKLAMA -

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi podczas nabożeństw w kościołach może znajdować się jedna osoba na każde 20 m. kw. Co to oznacza w naszych świątyniach?

  • W Parafii św. Mikołaja w Bochni: bazylika 57 osób, kościół szkolny 21 osób. Wejście do bazyliki każdego dnia bramą północną (od ul. Bernardyńskiej).
  • W Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni: w górnym kościele 60 osób, a w dolnym kościele 30. Należy korzystać tylko z jednego wejścia do kościoła, tj. od ul. Wyspiańskiego (z pomostem) pozostałe wejścia będą zamknięte. Każda osoba, która zamierza uczestniczyć w nabożeństwie, musi przed wejściem do świątyni pobrać z koszyczka specjalną kartkę z numerkiem (koszyczek znajduje się przy drzwiach wejściowych). Jeśli zabraknie kartek dla kolejnych osób, to w nabożeństwie można uczestniczyć na zewnątrz kościoła, także z zachowaniem zasad sanitarnych.
  • W Parafii św. Jana w Bochni: 41 osób, otwarte będzie tylko boczne wejście do świątyni.
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Галина

    19 kwietnia 2021 godzina 14:29

    Od tej niedzieli nie ma juz limitow w kosciolach. Wierni moga uczestniczyc w nabozenstwach bez ograniczen. Ale uwaga, w kosciolach i swiatyniach nadal trzeba zaslaniac usta i nos. Co jeszcze sie zmienilo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra