Wydarzenia

NASZ NEWS. To już fakt Gustaw Korta wiceburmistrzem Bochni!

fot. archiwum Gustaw korta

Jako pierwsi podaliśmy tę informację, a dziś oficjalnie ją potwierdzamy. Gustaw Korta został wiceburmistrzem Bochni. Drugim, bo nadal wiceburmistrzem jest Robert Cerazy.

Od dawna planowałem reorganizację. Sporo się w Bochni teraz dzieje. Zdecydowałem o powołaniu od 1 stycznia Gustawa Korty na stanowisko wiceburmistrza, jednocześnie utrzymując stanowisko wiceburmistrza Roberta Cerazego – mówi Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Zmiany szykują się także w wydziale gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska, który ma być podzielony na dwa mniejsze.

Jeden z nich ma zajmować się realizowanymi już inwestycjami, w tym rewitalizacją centrum. Nadzór nad tym wydziałem będzie sprawował Robert Cerazy, któremu dodatkowo ma być podległa promocja miasta.

Drugi wydział będzie realizował nowe zaplanowane inwestycje i przygotowywał kolejne zadania. nadzór nad nim obejmie Gustaw Korta.

To jeszcze nie koniec nowych informacji: burmistrz unieważnił też konkurs na naczelnika wydziału gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska. Nie wiadomo jeszcze kto pokieruje nowymi, wydzielonymi  wydziałami.

Nie wykluczone, że będzie to Andrzej Dębiński i Aldona Janiak.

Wkrótce więcej informacji. Na przyszły tydzień burmistrz zaplanował konferencję prasową.

Przeczytaj też:

Bochnia. Czy Gustaw Korta zostanie wiceburmistrzem Bochni?

 

5 komentarzy

5 Comments

 1. wicek

  03 stycznia godzina 13:15

  Co to wszystko da, dla poprawy, poza stworzeniem i dobrze opłacanym stanowiskiem drugiego vicka ?

  • podatnik

   04 stycznia godzina 07:23

   Korta był dobry do pilnowania papierów przy dynamicznym Kosturkiewiczu ale własnej inwencji miał mniej niz zero.
   Pytania do Kolawinskiego :
   -po pierwsze – po co Bochni drugi wiceburmistrz ?
   – po drugie – wszyscy wiedzą że trzeba zmienić naczelnika wydziału gospodarki komunalnej wiec dlaczego go nie zmienia ??
   – po trzecie – jak długo za nasze pieniądze bedą jeszczego zatrudniani w urzędzie miejskim bezprodukrywni pracownicy jak np. były rzecznik d/s. spraw nieprzyjemnych Koprowski .
   Wnioski:
   Najlepszą zmianą byłaby wymiana głównego burmistrza ktory tego wszystkiego nie ogarnia lub – co gorsze – akceptuje,

 2. Eugeniusz Konieczny

  03 stycznia godzina 14:21

  Poprawa funkcjonowania Urzędu była i jest potrzebna. Stad też z szacunkiem odnoszę się do decyzji Burmistrza Kolawińskiego w kwestii powołania Gustawa Korty na stanowisko zastępcy burmistrza. Panu Korcie gratuluję funkcji, życząc pełnej satysfakcji ze sprawowania urzędu Zastępcy Burmistrza Bochni. Wielość zadań, przed którymi stoi Bochnia, wymaga od sprawujących władzę determinacji, rozsądku i energiczności działań. Wierzę, że tak jak przed laty, Pan Gustaw w pełni sprosta tym wyzwaniom, czego mu serdecznie życzę.

 3. Ulka

  03 stycznia godzina 16:50

  Szkoda tylko, że tak póżno burmistrz poszedł po rozum do głowy. Najpierw pozbył się Korty a teraz jest on potrzebny bo sobie nie radzą z inwestycjami. A przecież mógł pana Kortę zostawić co byłoby z korzyścią dla rozwoju inwestycyjnego Bochni.

 4. Staszek

  04 stycznia godzina 13:08

  A kto zawalił ze nie ma jeszcze miejskich kalendarzy??? Starostwo miało już w grudnia a miasto śpi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra