- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴NASZ NEWS. Komisja nadal nie wybrała dyrektora Szpitala Powiatowego w Brzesku

- REKLAMA -

Żaden z kandydatów, którzy odpowiadali dziś przed komisją nie uzyskał wystarczającej liczby głosów w tajnym głosowaniu (5 na 8). A to oznacza, że dyrektora szpitala powoła Zarząd Powiatu Brzeskiego. -Wszystko wskazuje na to, że stanie się to, zgodnie w obowiązującymi procedurami, w przyszłym tygodniu – mówi w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Andrzej Potępa starosta powiatu brzeskiego.

To już drugi konkurs, który nie wyłonił dyrektora. Pierwszy nie przyniósł rozstrzygnięcia ponieważ w dokumentacji każdej z trzech osób, która w nim brała udział komisja dopatrzyła się braków formalnych. Pokłosiem tego było unieważnienie konkursu.

Do drugiego konkursu zgłosiło się 9 kandydatów. Do drugiej tury czyli rozmów przeszło cztery osoby. Wszystkie stawiły się dziś na umówione rozmowy. Z każdym z kandydatów komisja rozmawiała około godziny. Następnie odbyło się tajne głosowanie. Niestety żadnego z kandydatów nie poparło wymagane 5 osób w 8 osobowej komisji. Głosowanie powtarzano trzy razy.

Teraz zgodnie z obowiązującymi procedurami dyrektora może powołać Zarząd Powiatu Brzeskiego. Może to nastąpić jednak nie wcześniej niż 7 dni od dnia konkursu. Proponowaną kandydaturę zarząd przedstawi komisji, która wyrazi w tej sprawie opinię. Nie jest ona jednak wiążąca. Nawet jeśli komisja negatywnie zaopiniuje kandydaturę zarząd może powołać zaproponowanego kandydata na dyrektora.

9 komentarzy

9 Comments

 1. obserwator

  28 września 2021 godzina 12:32

  A jednak sprawdziło się! Trzecia odsłona spektaklu pt.,,Wybór dyrektora” trwa. Władza walczy z determinacją…,żeby wsadzić swojego kolesia. Co o nim można już powiedzieć?- ano, że to tchórz, który nie ma odwagi stanąć do rywalizacji(prawdopodobnie ze względu na swoje kompetencje), leń (na skróty do celu) i że moralnie, etycznie odzwierciedla poziom swoich patronów, prowadzących nieczystą grę. Brzeski układ PO PSL PIS działa doskonale! Kiedy czytam, że proponowaną kandydaturę zarząd przedstawi komisji, ale której opinia nie jest wiążąca to pytam: po co ten cyrk? Od raz zaprowadźcie i posadźcie w dyrektorskim fotelu swojego pupila, nie mydląc ludziom oczu! kuglarze.

 2. obserwator

  28 września 2021 godzina 17:13

  Minęła kolejna część spektaklu pt.,, Wybór dyrektora”, reżyserowanego przez brzeskich włodarzy. Po co to mydlenie społeczeństwu oczu? Po co to przedstawienie? Najlepiej zaprowadźcie swojego pupila i posadźcie od razu w dyrektorskim fotelu no, bo kiedy czytam, że teraz zarząd przedstawi swojego kandydata komisji reprezentującej brzeski układ, a której głos i tak się nie liczy, choćby była nawet uczciwa … to to przecież jakiś cyrk! A o samym przyszłym kandydacie czyhającym z ukrycia na posadę, już teraz można dużo powiedzieć. Na pewno jest tchórzem, bo boi się uczciwej rywalizacji(pewnie ze względów merytorycznych),jest leniwy(bez zbędnego wysiłku, do celu), a skoro bierze udział w tym przedstawieniu, to jego walory moralno-etyczne też są wątpliwe. To niesamowite jak władza deprawuje! Brawo komisjo!

 3. Krystyna

  28 września 2021 godzina 19:04

  Sama prawda!!! Nic dodac nic – nic ujac !!!! Nie wazne Kto, wazne by nasz !!!

  • Benek

   30 września 2021 godzina 08:20

   Ja już pisałem wcześniej będzie to dyrektor z pociotek czyli bliski znajomy i NAPEWNO kolega starosty !

 4. Benek

  30 września 2021 godzina 08:17

  Ja już pisałem wcześniej że będzie to dyrektor pociotek czyli po znajomości znając układy brzeskiej elity rządzącej śmiem twierdzić że to kolega Starosty miasta Brzeska !

 5. Znający układ brzeski

  30 września 2021 godzina 08:18

  Ja już pisałem wcześniej że będzie to dyrektor po znajomości czyli pociotek bliski znajomy a nawet kolega starosty !

 6. Anonim

  30 września 2021 godzina 11:12

  Pożyjemy zobaczymy. Czy tak dobrze znany jest układ brzeski.

  • obserwator

   30 września 2021 godzina 13:56

   Ciekawe, czy uczestnicy tego przekrętu zwanego konkursem spokojnie patrzą w lustro na swe sprzedajne gęby? Ciekawe, czy profesor zdawał sobie sprawę w co go wciągnięto…- tym powinien się ktoś zająć!

 7. obserwator

  30 września 2021 godzina 13:57

  Ciekawe, czy uczestnicy tego przekrętu zwanego konkursem spokojnie patrzą w lustro na swe sprzedajne gęby? Ciekawe, czy profesor zdawał sobie sprawę w co go wciągnięto…- tym powinien się ktoś zająć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra