- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Naprawili zniszczone ławki i ukwiecili miasto. Zobacz, jak pięknie wygląda Brzesko ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Ostatnie dwa miesiące upłynęły w mieście pod znakiem niezbędnych prac kosmetycznych, których celem było usunięcie wszelkich uszkodzeń w tzw. małej architekturze spowodowanych warunkami atmosferycznymi i zwykłym upływem czasu.

Harmonogram zaplanowanych działań został już niemal w stu procentach wyczerpany, a ich efektem są odnowione wszystkie newralgiczne miejsca, gdzie występują największe skupiska ludzi. Na ulicach i miejskich placach pojawiły się nowe kosze na śmieci, odrestaurowane zostały ławki i stoły, wiele miejsc zdobią świeżo zasadzone kwiaty.

Na brzeskim Rynku odnowiono 45 ławek i 8 stołów. W najbliższym czasie uzupełnione zostaną ubytki w kostce brukowej. Aktualnie trwają prace remontowe na placu Kazimierza Wielkiego.

Usuwany jest znajdujący się za sceną mocno zniszczony mur oporowy. W położonych na obrzeżach placu dziesięciu betonowych ławkach zamontowano nowe drewniane siedziska. W północnej części (od strony ulicy Czarnowiejskiej) rozkuwany jest beton, a w jego miejsce położone będą płytki dostosowane kolorystycznie do całości nawierzchni.

Wymienione zostały wszystkie kosze na śmieci, które uległy uszkodzeniu. Zakupiono w sumie 24 kosze, które w miejsce zużytych zamontowali pracownicy Brzeskich Zakładów Komunalnych odpowiedzialni za całość wiosennych prac porządkowych. Część starych pojemników poddano renowacji, dzięki czemu można je było zainstalować na niektórych przystankach autobusowych.

W miejskich donicach umiejscowionych w Rynku, na placach Kazimierza Wielkiego oraz Żwirki i Wigury, przy ulicy Głowackiego, na dwóch brzeskich rondach, a także przed budynkiem Urzędu Miejskiego zasadzono kolorowe wiosenne bratki.

3 komentarze

3 Comments

 1. KBR-KBC

  07 maja 2021 godzina 09:46

  Niech sie nasze „wadze” przyjrzą i nauczą od sąsiadów jak dbać

  • Rozbawiona

   07 maja 2021 godzina 16:40

   Nie narzekaj. W Brzesku chwalą się tym co powinno być co roku zrobione, lub odpowiednio zabezpieczone. Jesli tak dbali, ze im ławki zgniły, to nie świadczy dobrze o ich wielkiej trosce o miasto.

   • Brzeszczanka

    09 maja 2021 godzina 07:19

    Do Rozbawionej złośliwość twoja nie ma granic.. Z Bochni jesteś czy z Tarnowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra