- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Najpierw zgubiła go prędkość, a potem promile. 60-latkowi grozi nawet 2 lata więzienia

- REKLAMA -
policja

Na drodze w Chrostowej 60-latek kierował osobowym citroenem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego bocheńskiej komendy zatrzymali mężczyznę do kontroli, gdyż przekroczył dozwoloną prędkość jadąc w terenie zabudowanym ponad 70 km/h. Ponadto, kiedy policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie, okazało się, że od 2006 roku nie ma on uprawnień do kierowania.

Nadmierna prędkość, brawura, jazda pod wpływem i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci bocheńskiej drogówki w celu zmniejszenia ryzyka powstawania zdarzeń drogowych codzienne prowadzą kontrole drogowe, których celem niezmiennie jest egzekwowanie przestrzegania przez kierowców przepisów kodeksu drogowego.

Do najpoważniejszego naruszenia przepisów ruchu drogowego doszło w piątek 4 września na drodze w Chrostowej. W samo południe policjanci wydziału ruchu drogowego bocheńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h.

Badanie stanu trzeźwości 60-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna kierował bez prawa jazdy, gdyż stracił je w 2006 roku. 60-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także wysoka kara finansowa i zakaz kierowania pojazdami na następne lata.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, a przede wszystkim o bezpieczną i ostrożną jazdę.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Wielki h

    07 września 2020 godzina 23:11

    Za zakrętem stali prawko mu zabrali. Już go mają chłopcy chłopcy radarowcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra