- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Nagroda dla KLUBU SENIORA „SAMI LECZ NIE SAMOTNI”

- REKLAMA -

Za aktywność społeczną na rzecz wspólnoty lokalnej zostało nagrodzone STOWARZYSZENIE KULTURALNE KLUB SENIORA „SAMI LECZ NIE SAMOTNI” z Bochni. Podczas III Koncertu Świąteczno-Noworocznego, który odbył się w Tarnowie dyplom dla stowarzyszenia odebrał Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Ton i rzutkość działania stowarzyszeniu, nadaje Stanisława Babecka, Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Klub Seniora „Sami Lecz Nie Samotni” w Bochni, emerytowana nauczycielka, bardzo aktywna seniorka, która organizuje cały szereg działań, spotkań, wyjazdów krajoznawczych i rekreacyjnych na rzecz swoich rówieśników.

Stowarzyszenie kształtuje także i umacnia patriotyczne postawy pośród swoich członków, pielęgnuje polskość i upowszechnia dziedzictwo kulturowe Polski w kraju i zagranicą.  Wspiera integrację europejską i inicjatywy lokalne, działa na rzecz promocji wszelkich działań twórczych, wychowania, kształcenia i terapii przez szeroko rozumianą sztukę. To również wolontariat, promocja sportu i turystyki oraz wypoczynku i rekreacji nie tylko seniorów, ale także dzieci, młodzieży, dorosłych i osób niepełnosprawnych.

Aktywnym trybem życia swoich członków Stowarzyszenie zachęca szczególnie ludzi samotnych do wyjścia ze swoich czterech ścian, nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Słowa Pani Babeckiej najlepiej obrazują cele takiego działania: „Trzeba iść do ludzi, bo to człowieka rozweseli i wyleczy z melancholii! W czasie choroby (jestem po zawale serca) widzi się troskę kochanej osoby i cieszy człowieka to, że ktoś się nami opiekuje. Dorosłe dzieci mają swoje rodziny i czasem zapominają o starszych rodzicach i dziadkach – nie ze złej woli, lecz z powodu braku czasu. Seniorze, pamiętaj: w każdym wieku można spotkać miłość i szczęście – jeśli tylko będziesz chciał! Bierz wzór z naszego życia. Nie daj się zepchnąć na boczny tor, myśl o sobie, a nie tylko o bliskich. Samotni, nie będziecie sami – zapraszamy do współpracy, pomożemy!”

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Senior

    31 grudnia 2021 godzina 18:43

    Po zakończeniu już tej marnej ostatniej kadencji to wuefista już ma znajomości i miejsce pewne w tym docenionym gronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra