- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Na granicy Jodłówki i Jasienia powstanie bezpieczne rondo. W tej sprawie porozumiały się dwa powiaty i dwie gminy

- REKLAMA -

Starosta Bocheński Adam Korta oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa podpisali porozumienie w sprawie współfinansowania opracowania dokumentacji projektowej na budowę ronda na granicy obu powiatów w Jodłówce i Jasieniu.

W miejsce dotychczasowego skrzyżowania dróg powiatowych nr 1435 K Brzesko – Cerekiew, nr 1442 K Krzeczów – Grądy i drogi gminnej w Jodłówce powstanie rondo oraz chodnik dla pieszych. Poprawi to bezpieczeństwo w tym miejscu.

– Jestem zwolennikiem takich rozwiązań na drogach, które zapewnią kierowcom i pieszym maksimum bezpieczeństwa. Ruch na drogach powiatowych jest coraz większy, stąd też potrzeba takich inwestycji – mówi starosta Adam Korta.

Wcześniej porozumienie z powiatem brzeskim, który będzie realizował tę inwestycję, podpisały gminy uczestniczące w tym przedsięwzięciu: Brzesko i Rzezawa.

Każdy z samorządów przeznaczył na opracowanie dokumentacji po 20 tysięcy złotych. Dokumentacja powinna powstać do końca przyszłego roku. Po przygotowaniu projektów będzie można starać się o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego dla tej inwestycji.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra