- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

MOKRZYSKA. Otwarto halę sportową w SP im. Tadeusza Kościuszki ZDJĘCIA

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Był bogaty program artystyczny, prezenty i symboliczne przecięcie wstęgi. Dziś oficjalnie otwarto halę sportową w SP im. Tadeusza Kościuszki w Mokrzyskach. Inwestycja była realizowana przez samorząd Brzeska.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Kądziołka, sołtys Mokrzysk Kamil Trąba, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach Marek Kossoń, przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Szuba oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Szymon Pawlik. Salę sportową poświęcił proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Mokrzyskach ksiądz Stanisław Tokarski.

Podczas uroczystości odbyła się projekcja krótkiego filmu obrazującego historię poszczególnych etapów tej budowy. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Zespołu Regionalno-Artystycznego działającego w miejscowej szkole już od prawie 50 lat. Ich program został przygotowany pod kierunkiem Matyldy Chruściel, Renaty Cisak, Katarzyny Gawendy-Dereli, Aliny Jarek i Joanny Maderskiej. Ciepło przyjętą niespodzianką był występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrzyskach. Ostatnim akcentem części artystycznej była piosenka wykonana przez Szymona Pawlika w niezwykle efektownej scenerii. W końcowej części utworu na salę wjechał pokaźnych rozmiarów tort, a temu wjazdowi towarzyszyły eksplozje fajerwerków i konfetti. Jeszcze zanim opadły emocje, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha wręczył na ręce dyrektora szkoły Marka Kossonia komplet dużych figur szachowych, które zostały w okamgnieniu rozpakowane przez najmłodszych uczniów. Upominki i prezenty przekazali również przedstawiciele wielu lokalnych przedsiębiorstw i instytucji – między innymi firma CANPACK, OSP Mokrzyska, Rada Parafialna w Mokrzyskach, poseł Stanisław Bukowiec, dyrektorzy szkół, a także Małgorzata Piech i państwo Zacharowie. Posłowie Stanisław Bukowiec i Władysław Kosiniak-Kamysz oraz honorowy prezes Ludowego Klubu Sportowego Strażak Mokrzyska Józef Woda przesłali okolicznościowe listy gratulacyjne.

Po głównych uroczystościach przyszedł czas na zwiedzanie pomieszczeń całego obiektu. Dodatkowo w przewiązce łączącej hale ze szkołą przygotowano wystawę dokumentującą wszystkie wydarzenia związane z tą największą w ostatnich latach inwestycję dotyczącą rozbudowy infrastruktury szkolno-sportowej. Tymczasem na parkiecie rozpoczęły się prowadzone przez wytrawnych animatorów gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. W godzinach popołudniowych zostały rozegrane dwa mecze. Najpierw zmierzyły się młode koszykarki UKS Dragon Mokrzyska i MOSiR Bochnia, później dorośli siatkarze MKS Gryf Brzesko i Volley Team Gromnik. Już następnego dnia po uroczystym otwarciu hali rozpoczęły się w niej regularne zajęcia wychowania fizycznego i treningi niedawno założonego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dragon Mokrzyska. Korzystaniem z tego obiektu zainteresowanych jest wiele okolicznych stowarzyszeń i klubów sportowych.

Mokrzyska są pierwszą miejscowością w północnej części gminy Brzesko, w której powstała pełnowymiarowa przyszkolna sala sportowa. Wspominał o tym w swoim wystąpieniu burmistrz Brzeska.

Jeden z głównych celów, jaki postawiłem sobie na początku tej kadencji, to wyrównanie szans dla rozwoju sportowego dzieci i młodzieży w całej gminie. Hala w Mokrzyskach to pierwszy taki obiekt na północ od autostrady. W dalszej kolejności wybudowane zostaną sale sportowe w Szczepanowie  i Buczu. W naszych planach jest także znajdująca się na południu Poręba Spytkowska – zapowiada Tomasz Latocha.

W organizację uroczystego otwarcia hali sportowej w Mokrzyskach zaangażowani byli:

Nauczyciele PSP w Mokrzyskach – Matylda Chruściel, Renata Cisak, Katarzyna Gawenda-Derela, Alina Jarek, Joanna Maderska, Marek Bochenek i Konrad Borowiec;
Rada Rodziców PSP Mokrzyskach;
Barbara Kuczek – dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UM w Brzesku;
Panie z KGW w Mokrzyskach – Małgorzata Bober, Jadwiga Brzózka, Wioletta Jarosz, Sabina Koczwara, Agnieszka Lewandowska, Joanna Młyńska, Joanna Pasula, Iwona Tomasik, Andżelika Smulska i Barbara Sorota;
Firma Kaledonia;
Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku;
Restauracja Rzym – Mateusz Tekiela i Krzysztof Zachara;
Monika i Piotr Kądziołkowie.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Fotograf

    13 kwietnia 2023 godzina 20:24

    A gdzie poseł od Twittera ,niejaki Stanisław Be..?Tyle okazji do fotek i jego brak. Katastrofa i porażka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra