- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Modernizacja drogi powiatowej w Królówce. Finał prac w grudniu ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Ponad 3 miliony wyniesie koszt modernizacji drogi powiatowej w Królówce. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy, prace rozpoczęły się w ubiegłym roku, a potrwają do końca tego roku.

-Zakres prac realizowanych obecnie to rozbudowa prawie kilometrowego odcinka drogi powiatowej. Już niebawem mieszkańcy Królówki będą mogli korzystać z nowego chodnika, kierowcy natomiast będą mogli poruszać się po nowej, wyremontowanej i poszerzonej drodze – wylicza starosta Adam Korta.

W ubiegłym roku na tej inwestycji prowadzono prace przy budowie kanalizacji deszczowej, powstał chodnik na długości 230 m, wymieniono przepust oraz powstała nawierzchnia z nową podbudową. Zamontowano także urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów oraz zamontowano oświetlenie na wyniesionych przejściach dla pieszych. Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 1,5 miliona złotych, wsparciu samorządu Nowego Wiśnicza w wysokości prawie 800 tysięcy złotych i środków pochodzących z budżetu powiatu bocheńskiego w wysokości prawie 800 tysięcy złotych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra