- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Mieszkańcy powiatu brzeskiego uważajcie na oszustów! Wyłudzają pieniądze metodą na BLIK

- REKLAMA -

W ostatnich dniach, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali zawiadomienia od mieszkańców powiatu o oszustwach popełnionych  na nich metodą na BLIK.

Oszuści przełamując elektroniczne zabezpieczenia do komunikatora społecznościowego w imieniu pokrzywdzonych  wysyłali wiadomości do ich znajomych z prośbą o pożyczenie pieniędzy poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej.

Swoją prośbę tłumaczyli chwilowym brakiem  gotówki, pilną potrzebą  zapłaty rachunku, dokonaniem  zakupu oraz niemożnością wykonania przelewu ze swojego rachunku bankowego. Osoba logując się do  swojego banku, wygenerowała w aplikacji kod do płatności telefonem, a następnie  przesyłała go  rzekomemu „znajomemu”.

Niestety, w przeciwieństwie do płatności przelewem, transakcji dokonanych za pomocą tego kodu nie można już cofnąć, gdyż  sprawca od razu wpisuje podany kod BLIK w bankomacie i wypłaca z niego pieniądze.

Apelujemy o szczególną ostrożność i przestrzegamy aby nie działać pochopnie jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę. Sprawdźmy najpierw, czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy.

Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK, zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to uniknąć nieprzyjemności i straty środków pieniężnych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra