- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Mieszkańcy Jasienia wyszli na drogę, by protestować przeciwko zamontowaniu ekranów dźwiękochłonnych ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Boją się, że ekrany zasłonią im światło, ale też zniechęcą klientów do odwiedzenia prowadzonych przez nich firm. Mieszkańcy Jasienia protestowali dziś przeciwko instalacji przy „czwórce” ekranów dźwiękochłonnych. Kilkanaście osób przez godzinę blokowało przejazd DK nr 94, zatrzymując ruch samochodowy.

Instalacji barier sprzeciwia się grupa około 30 osób. To mieszkańcy domów w północnej części Jasienia. To tu przy DK 94 na 1,5 km mają pojawić się ekrany. Ludzie boją się, że ich montaż nie tylko odbierze światło, ale przede wszystkim zabierze klientów. Na tym terenie działa bowiem sporo firm.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że ekrany są instalowane na mocy decyzji starosty. Zwraca uwagę, że zdecydowano się na nie biorąc pod uwagę zarejestrowany w Jasieniu poziom hałasu. Przypomina, że w planach jest montaż ekranów częściowo przeźroczystych.

Wywołany do tablicy starosta Andrzej Potępa przekonuje, iż faktycznie wydał decyzję o nałożeniu na GDDKiA w Krakowie obowiązku ograniczenia oddziaływania hałasu, zwraca jednak uwagę, że sugerował, aby zrealizować to przez wprowadzenie np. ograniczenie prędkości.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Kika

  30 września 2020 godzina 16:08

  Jedna z protestujących twierdzi że bez dostępu do światła wpadnie w depresje
  Mniej „pamiętników z wakacji” i innych pierdol A więcej realnego obiektywnego podejścia.

 2. Avatar

  Marta

  30 września 2020 godzina 21:49

  Co im krany takiego zrobiły?!

  • Avatar

   Xad

   01 października 2020 godzina 09:10

   Jak remontowali drogę kilka lat temu to krzyczeli że hałas będzie bo A teraz strasznie ekrany będą im przeszkadzać. Niech się ogarną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra