- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zajął drugie miejsce w projekcie „Święta z dobrą energią”

- REKLAMA -

W nagrodę MOK w Brzesku otrzyma 4 tysiące złotych na wyposażenie w energooszczędny sprzęt AGD Brzeskiej Piwnicy, która w najbliższym czasie stanie się między innymi stałym miejscem spotkań seniorów. O powodzeniu tego projektu zadecydowali internauci – lokalni patrioci, którzy w ogłoszonym przez regionalny dziennik plebiscycie oddali na ten pomysł 4 699 głosów.

Zgłoszony przez MOK projekt został skonsultowany z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz brzeskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Mieszcząca się w zabytkowym budynku Brzeska Piwnica (co ważne – w centrum miasta) stać się ma miejscem, w którym organizowane będą prelekcje o prozdrowotnej tematyce, przedsięwzięcia integracyjne, wieczory poezji i tańca, itp. Będzie to kolejny punkt ekspansywnej ostatnimi laty polityki senioralnej  prowadzonej przez brzeski samorząd we współpracy z lokalnymi instytucjami i stowarzyszeniami.

Konkurs „Święta z dobrą energią” został ogłoszony w połowie grudnia ub.r. Zainteresowane nim samorządy i inne podmioty miały miesiąc na zgłoszenie swoich projektów, które zostały poddane wstępnej weryfikacji. W Małopolsce pięć z nich zostało ostatecznie zakwalifikowanych do następnego etapu. Regulamin przewidywał nagrody dla trzech, które uzyskają największe poparcie w internetowym plebiscycie. Za wywalczenie drugiego miejsca należą się od dyrekcji i pracowników MOK-u oraz brzeskich seniorów serdeczne podziękowania.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra