- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Marcelek jest już po pierwszych badaniach w Lurie Children’s Hospital of Chicago. Dwulatka czeka przeszczep wątroby

- REKLAMA -

Operacja jest jedyną szansą na uratowanie chłopca. Marcelek, aby mógł dalej żyć, musi przejść przeszczep wątroby. Przeprowadzenia operacji podjęli się lekarze z Lurie Children’s Hospital of Chicago. Zabieg kosztuje blisko 8 mln zł, połowę tej kwoty udało się już uzbierać. Na zorganizowanie pozostałej części, zostało naprawdę niewiele czasu.

W pomoc rodzinie zaangażowało się mnóstwo osób, nie tylko z rodzinnej miejscowości Marcelka. Trwają aukcje i akcje, podczas których gromadzone są fundusze.

– Po raz kolejny prosimy Was o wsparcie, bo sami nie damy rady! Czas ucieka, wstępny termin operacji może zostać ustalony już wkrótce – apelują rodzice chłopca.

Marcelek razem z rodzicami jest już od kilku dni w Chicago. Przeszedł już USG brzuszka, badanie krwi, echo serca a także badanie CT brzuszka, które przeprowadzono pod narkozą.

– Po szczegółowych badaniach lekarze podtrzymują decyzję o tym, że nie widzą żadnych przeciwwskazań do transplantacji. Na podstawie dzisiejszego badania okaże się, czy może zostać przeprowadzona transplantacja rodzinna i dawcą fragmentu wątroby może być tata, czy też zostanie wpisany na listę oczekujących do transplantacji. Głęboko wierzymy w to, że będzie to ta pierwsza zakładana opcja, ale to ostatecznie lekarze zadecydują, który wariant będzie najlepszy dla Marcelka – napisali rodzice na profilu FB.

POMÓŻ MARCELKOWI

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Antwoman

    05 marca 2021 godzina 08:31

    Pytanie tylko dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra