- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Mała Armia Janosika zagra dla Marcelka. Koncert on-line już w sobotę!

- REKLAMA -

W pomoc dwuletniemu chłopcu włączają się kolejne osoby. W najbliższą sobotę dla Marcelka zagra Mała Armia Janosika. Koncert on-line będzie dostępny na YouTube. Początek wydarzenia godzina 18.30.

Marcelek urodził się 28 października 2018 roku, jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży z wagą 900 gramów. Przez miesiąc jego oddech był sztucznie podtrzymywany przez respirator. Przeszedł wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę opłucnową, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. W styczniu po badaniach okulistycznych okazało się, że ma ciężką retinopatię i musi być poddany leczeniu.

Podczas pobytu w GCZD i leczeniu oczek złapał infekcję, przez którą pogorszyły się parametry jego wątroby. Został skonsultowany na oddziale gastrologicznym. Po wykonaniu dokładnych badań i z podejrzeniem atrezji dróg żółciowych, został przewieziony do CZD w Warszawie, gdzie potwierdziła się diagnoza.

8 kwietnia 2019 u Marcelka przeprowadzono operację metodą Kasai, która na jakiś czas przyniosła zamierzony rezultat. Mimo to badanie histopatologiczne wykazało marskość wątroby, dlatego jedynym ratunkiem jest przeszczep! Przeprowadzenia zabiegu podjął się tylko Children’s Hospital of Chicago. Operacja,polegająca na przeszczepie kawałka wątroby od taty Marcelka,to jednak bardzo kosztowny zabieg.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra