- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Macie dość komarów? Samorząd Bochni rozważa organizację akcji odkomarzania

- REKLAMA -

Urzędnicy bocheńskiego magistratu sprawdzają, jakie preparaty mogą być wykorzystywane podczas takich akcji i ile one kosztują. Decyzja w sprawie, czy dojdzie do akcji odkomarzania, podobnej jak ta organizowane w ubiegłym roku, zapadnie w najbliższych dniach.

Jednocześnie samorząd chce przeprowadzić akcję informacyjną za pośrednictwem lokalnych portali. Chodzi o to, by poinformować mieszkańców, w jaki sposób mogą sobie sami poradzić z uciążliwością.

Akcję odkomarzania przeprowadzono w Bochni w ubiegłym roku. W jej organizację włączyli się druhowie z OSP. Specjalny preparat został rozpylony na terenie miejskich parków, placów zabaw, a także w okolicach Babicy. Efekty były odczuwalne.

8 komentarzy

8 Comments

 1. Anonim

  09 lipca godzina 22:24

  Rzeszów już to zrobił kolejny raz

 2. Anonim

  10 lipca godzina 05:58

  Najlepsza decyzja przecież nie można nigdzie wyjść naturalna kwarantanna.Ludzie nie wyjeżdżają bo wirus a na podwórko nie wyjdziesz.Prosimy o odkomarzenie w całej Bochni bo wszędzie jest czarno od nich.Pozdrawiam.

  • Gallking

   10 lipca godzina 07:45

   Ile można czekać?

  • Hanys3

   10 lipca godzina 09:41

   Na Śląsku to samo utrapienie z komarami.W lasach i na działkach atakują chmarami.Brakuje naturalnych wrogów kom. yaskółek i żab.

  • Kasia

   10 lipca godzina 22:52

   Zacznijcie od Cikowic, miejsc gdzie wylała Raba.

 3. Gal

  10 lipca godzina 06:42

  Możemy pomóc sobie sami dbając o to by nigdzie na naszych działkach woda nie stala( zabawki, wiaderka itd.) w ten sposób pozbywamy się miejsc gdzie komary mogą złożyć jaja.

  • Anonim

   10 lipca godzina 21:22

   A co z pszczołami i innymi pożytecznymi owadami

 4. Anonim

  10 lipca godzina 10:08

  Co tu jest do rozważania truć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra