- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sprawa Grażyny Kuliszewskiej

Londyn. Prokurator czeka na oficjalny komunikat brytyjskiego sądu w sprawie ekstradycji Czesława K.

fot. małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Nadal nie wiadomo kiedy Czesław K. trafi do Polski. Prokuratura Okręgowa w Tarnowie czeka na orzeczenie brytyjskiego sądu w sprawie ekstradycji męża Grażyny Kuliszewskiej.

– Z doświadczenia wiemy, że Brytyjczycy w tego typu sprawach są bardzo skrupulatni, to może trwać wiele dni, jeśli nie tygodni – mówi prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

O ile do zatrzymania Czesława K. doszło błyskawicznie (został ujęty w tym samym dniu, w którym tarnowski sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania), jego ekstradycja nie będzie już taka prosta. Nawet jeśli sąd brytyjski zdecyduje o wydaniu stronie polskiej mężczyzny, ten od tego postanowienia może się odwołać. Procedura może się przeciągać.

– Jednak gdy tylko Czesław K. zostanie nam przekazany rozpoczniemy czynności w tej sprawie, według polskiego prawa – mówi prokurator Mieczysław Sienicki.

Mąż Grażyny Kuliszewskiej zostanie między innymi przesłuchany w charakterze podejrzanego. Z nieoficjalnych informacji, podawanych przez detektywa Bartosza Weremczuka, wynika, że może usłyszeć też zarzut zabójstwa. Informacji tej nie potwierdza jednak prokuratura.

Sprawa Grażyny Kuliszewskiej

Zatrzymanie Czesława K. jest przełomem w sprawie Grażyny Kuliszewskiej. Kobieta zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia po tym, jak przyleciała do Polski, gdzie od dwóch tygodni przebywał już jej mąż i syn. Małżonkowie mieszkali w Londynie, w Borzęcinie mieli wybudowany dom.

To w nim po raz ostatni Grażyna Kuliszewska była widziana żywa. Wieczorem razem z mężem i synem miała położyć się spać. Czesław K. twierdził, że gdy obudził się rano, kobiety nie było. Zapewniał, że zniknęły też pieniądze (15 tys. funtów), które miał żonie przekazać w zamian za zrzeczenie się prawa do domu w Borzęcinie.

Kobieta miała kilkuletni romans z Kurdem mieszkającym w Londynie. Planowała z nim spędzić resztę życia.

Po zaginięciu 34-latki rozpoczęły się jej poszukiwania. Kobiety szukała policja, wsparta przez OSP a także mieszkańców Borzęcina. Ciało Grażyny Kuliszewskiej odnaleziono dopiero pod koniec lutego w Uszwicy. Było w stanie mocno posuniętego rozkładu.

Czesław K. wielokrotnie udzielał wywiadu portalowi Bochnia Brzesko z bliska. Za każdym razem zapewniał, że on żony nie zabił.

45 komentarzy

45 Comments

 1. Lolitka

  31 lipca 2019 godzina 10:32

  Podejrzany o zabójstwo, a o co innego. Chyba, że zlecil komuś, choć wątpię żeby ktoś za kurdupla nadstawial kark. Zastanawiajacy jest fakt cxy ktos mu pomagal, bo wątpię żeby sam dał radę przenieść G.

  • hmm

   31 lipca 2019 godzina 11:57

   Prokurator rzecze, że postępowanie o ekstradycję dotyczy sprawy ZAGINIĘCIA Grażyny Kuliszewskiej …. o zabójstwie nie powiedział ani słowa. Będziesz więc teraz na grupach mogła zmierzyć się z takim niedopowiedzeniem co autor tej wypowiedzi miał na myśli.

   • CZECHOSŁAW

    31 lipca 2019 godzina 12:39

    SKORO SĄD ODRZUCIŁ WNIOSEK O ZWOLNIENIE ZA KAUCJA I DOZOR POLICYJNY TO NIE ULEGA WATPLIWOSCI ZE MAJA NA NIEGO MOCNE DOWODY.Postępowanie o ekstradycję dotyczy sprawy ZAGINIĘCIA Grażyny Kuliszewskiej-TO TAK OGÓLNIE,BO PROKURATOR WYRAZNIE POWIEDZIAŁ ZE DLA DOBRA SLEDZTWA NIE UJAWNI O JAKI KONKRETNIE MOTYW CHODZI.

    • hmm

     31 lipca 2019 godzina 13:13

     Motywu ujawniać nie musiał , zarzutu też ale chyba gdyby chodziło o zabójstwo to ekstradycja dotyczyłaby sprawy zabójstwa Grażyny Kuliszewskiej , tak zwykle wprost są określane takie procedury czyż nie więc czemu miałaby służyć ta nowomowa sugerując się taką interpretacją że zarzut zabójstwa jest w sprawie zaginięcia Grażyny Kuliszewskiej ? No chyba skoro wiadomo że zarzut zabójstwo to powinna być sprawa zabójstwa a nie zaginięcia. No ale każdy może sobie to rozumieć jak chce dopóki nie będą znane faktyczne potwierdzone zarzuty a detektyw chyba może nie wiedzieć juz wszystkiego od czasu jak jego Pani adwokat nie reprezentuje Czesława może nie być wtajemniczony w szczegóły to że wszyscy taki a nie inne zarzuty podejrzewają nie znaczy że takie są , sprawa była prowadzona pod kątem wielu okoliczności, zaginięcia , uprowadzenia, przetrzymywania i zabojstwa ale w oficjalnym komunikacie prokuratora jest tylko wyraźnie określone że ekstradycja dotyczy sprawy ZAGINIĘCIA Grażyny Kuliszewskiej a nie w sprawie zabójstwa Grażyny Kuliszewskiej może to i czepianie sie ale tak jest napisane.

     • Anonim

      10 sierpnia 2019 godzina 16:57

      Ktos sie tu strasznie ludzi ze cz niewinny wbrew temu co sie dzieje. Hmm musisz zaczac przyzwyczajac sie do faktow

    • hmm

     31 lipca 2019 godzina 13:15

     W tej sprawie w ogóle jest wiele tajemnic nie wiadomo czemu przecież zwykle do publicznej wiadomości podawano pod jakimi zarzutami wnosi się o ekstradycję rożnych poszukiwanych a tu tajemnica. Oczywiscie publika nic wiedzieć nie musi może prokuratura ma swoje powody aby nie ujawniać i tyle. Ale napisane jest to jest napisane i może rodzić spekulacje.

    • tak rozumiem

     31 lipca 2019 godzina 13:18

     Ja to bym bardziej rozumiała też że zarzut zabójstwa to jest w sprawie zabójstwa jakiejś osoby. A jak jest sprawa zaginięcia to chyba bardziej zarzuty z tym związane czyli uprowadzenia, uwięzienia, przetrzymywania, wprowadzania w błąd organow ścigania coś w tym stylu. Natomiast jeśli już stwierdzono zabójstwo i takie są zarzuty to chyba logiczne że byłoby napisane w sprawie zabójstwa

 2. Czekamy

  31 lipca 2019 godzina 10:56

  Czesiek wracaj do Polski,Robcio i Marzenka bardzo chcą cie odwiedzić i wspierać w tych trudnych chwilach,przecież jesteś ofiara!

  • hihi

   31 lipca 2019 godzina 11:43

   Co tam biedne „pogrążycielki Czesława” jak widać od rana mozolnie z wypiekami na gębach śledzą losy Czesia a tu znów takie rozczarowanie że go zapewne przez najbliższe miesiące w Polsce nie zobaczą, a już pikietę szykowały na lotnisku, już eskortę w samolocie przygotowywały żeby im Czesio po drodzę nie uciekł a tu wszystko na darmo i znów będą musiały wrócić do wystawienia straży pod aresztem w UK i pilnować żeby im Czesia nie wypuściły. W czasach posuchy co ma zrobić biedna nawiedzona facebookowa złakniona procesu Czesia niunia facebookowa pozbawiona całego sensu życia ? Ano wróci do poszukiwania na BB Marzenek, Robciów, Bartoszów, Arturów, Chomików Alida Kasiek czy kogo tam jeszcze będzie szukać niezłomnie w oparach własnego OBŁĘDU

   • Anonim

    31 lipca 2019 godzina 16:29

    Glupi komentarz

   • xD

    31 lipca 2019 godzina 19:23

    W sedno !

  • hihi

   31 lipca 2019 godzina 11:44

   Niunia facebookowa „pogrążycielka Czesława” to już stan umysłu jak widać

  • łolaboga

   31 lipca 2019 godzina 12:46

   Oj biedna samotna facebookowa frustratka aż kipi z zawiści że jej nikt nie wspiera ani sie nią nie interesuje jak tym złym Czesiem w jej mniemaniu.

  • Do Czekamy :)

   31 lipca 2019 godzina 19:20

   A czrmu poninales inne osoby z haremu sultana ,a jest ich nie mala rzesza tych Kasiek,Kingusiek,toz to caly alfabet

   • oho

    01 sierpnia 2019 godzina 06:33

    No fakt łatwiej wymienić bo jest ich mniej niż w haremie sułtana Sardara Ahmada

   • Hejterka

    01 sierpnia 2019 godzina 16:57

    Kingusia w syfie nie uczestniczyla od dłuższego czasu. Inne dalej slepo wierza że Czechu wyjdzie.

 3. Bolek

  31 lipca 2019 godzina 11:15

  Ciekawe kiedy Czester sypnie wspolnika

 4. Piter Parker

  31 lipca 2019 godzina 11:18

  Do fan klubu Czesia.
  Chajs który zbieraliscie na kaucje prosze przeznaczyć na losowo wybrane schronisko xD (skoro tak ujmuje was los zwierząt XDDD)

  • ??

   31 lipca 2019 godzina 11:46

   Wielebny trollu a ty o której masz wachtę przy areszcie Czesława pod UK? Ponoć warty tam wystawiacie żeby wam Czesio z UK nie uciekł 🙂

  • StanB

   31 lipca 2019 godzina 11:53

   Piter chodzą słuchy na grupach że jakiś ślub z Margaritą tam planujecie chyba zaprosicie też i fanów Czesia w końcu z takiej okazji chyba czas na pojednanie 🙂 W końcu teraz będziesz miał trochę wolnego na grupach ekstradycja to się może przeciągnąć nawet pół roku o ile w ogóle wiec w tym czasie chyba skoczysz na akcję #muremzaJakubem żeby tam nieco podgonić z robotą 🙂

   • LOL

    31 lipca 2019 godzina 12:17

    Piter chyba zaprosi na swój ślub Celinkę, Mariolcię , krysia to za nim wręcz ponoć przepada no i obowiązkowo Artura na świadka ….

 5. hihi

  31 lipca 2019 godzina 11:38

  Na facebookach jak widać żałoba , Czesia nie ma i zapewne przez najbliższe pół roku w Polsce nie będzie to ciżba facebookowa szuka sobie kolejnych ofiar … śmiech na sali 🙂

 6. Piter Parker

  31 lipca 2019 godzina 11:40

  Hajs oczywiście przez samo H
  Drobna literówka xD
  Pozdrawiam cieplutko

  • Kaśka

   31 lipca 2019 godzina 12:19

   Piter głośno na grupach że nudesy z prosektorium rozsyłasz możesz mi przysłać bo chyba przeoczyłam na grupie

   • Piter Parker

    31 lipca 2019 godzina 12:54

    Nie wysyłam mam tylko zdjęcie jednej ręki

    • ?

     31 lipca 2019 godzina 13:22

     Piter no nie bądź taki nie dawkuj po jednej części ciała, rozumiem że na dłuższy czas musisz dawkować zainteresowanie ale już chyba po wszystkim Czesław za kratami możesz już chyba pokazać wszystko co masz no nie bądź taki skromny.

  • KT

   31 lipca 2019 godzina 12:26

   Na tych grupach to chyba nudą wieje jak Piter się na BB przeniósł i uznał że tu bardziej zostanie zauważony

   • I co ????

    01 sierpnia 2019 godzina 13:41

    A jak się okaze ze G zmarła gdy Cz był w Uk ?! Co wtedy ? Jeden z zarzutow : przetrzymywanie powyzej 7 dni.

  • ciekawska

   31 lipca 2019 godzina 12:32

   Piotrusiu opisywałeś kiedy wielki plan przejęcia opieki nad dzieckiem przez rodzinę G pamiętasz jeszcze ? Chyba coś idzie nie tak z tym planem nie sądzisz ?

 7. Cwaniara z PKS-u

  31 lipca 2019 godzina 12:16

  Czesiowi sie marzyla bizuteria na stopkach, oj niedoczekanie, juz ty lodow z Markenka nie miescie palaszowac nie bedziesz. Jaka szkoda 😀

  • Lol :D

   31 lipca 2019 godzina 13:48

  • Oj tam

   04 sierpnia 2019 godzina 14:59

   Nie bądź taka zazdrosna o tego Czesława że z nim na lody chodza A z Tobą biedna samotna nikt nie chce. Nie porzucaj nadziei może się jakiś zdesperowany trafi co z Tobą na lody pójdzie i od razu świat wyda ci się piękniejszy być może mniej zgryźliwa bedziesz

 8. Anonim

  31 lipca 2019 godzina 16:33

  Czesiek powinien teraz oddac te pieniadze ze zrzutka.pl co zorganizowal. Ktokolwiek byl naiwny i wplacil ma teraz podstawe zeby go podac do sadu o wyludzenie.

 9. xytyty xryy

  01 sierpnia 2019 godzina 15:32

  DO ,PITER PARKER,,Jesteś słowny?Obiecywałeś że sie ujawnisz kim jesteś??Masz 24 konta,wiele wiesz ,KIM JESTEŚ??Masz jaja ? masz cywilna odwagę,,UJAWNIJ SIĘ,,

  • xyz

   01 sierpnia 2019 godzina 19:03

   Moze podstawiona osoba ?!

  • ?

   03 sierpnia 2019 godzina 18:59

   Na co nam ta wiedza?

 10. Anonim

  01 sierpnia 2019 godzina 19:02

  Czy ktoś z kręgu Czesława jeździ starszym GRANATOWYM FOCUSEM? Siedzicie prymitywnie obrzucając się obelgami i strugajac wszystkowiedzących o kuliszewskich to może ktoś odpowie?

  • jam

   01 sierpnia 2019 godzina 19:54

   A o co chodzi z tym granatowym focusem?

 11. Zuzanna

  01 sierpnia 2019 godzina 22:27

  Póki co to Czesiek jest podejrzanym w sprawie zaginięcia ś.p.Grażyny a nie oskarżonym o jej zamordowanie.To,że siedzi w areszcie nie oznacza od razu,że jest winien jej śmierci.Może lepiej zauważyć różnicę między „podejrzanym” a „oskarżonym” niż wydawać przedwczesne wyroki?Co życia nie znacie?!Nie wiecie że nie wszystko jest tylko czarne albo tylko białe?!

  • Anonim

   02 sierpnia 2019 godzina 16:32

   Nie siedzialby gdyby byl czysty

   • Bb

    03 sierpnia 2019 godzina 14:10

    Wielu czystych siedzialo siedzi i pewnie siedzieć będzie

    • Anonim

     08 sierpnia 2019 godzina 10:04

     Ale czesio nie jest czysty, bo gdyby byl czysty to by mowil prawde a poniewaz nie jest czysty wiec musi klamac i wymyslac historie

     • otto

      10 sierpnia 2019 godzina 12:04

      Akurat w tej historii wszyscy kłamali kłamią i pewnie będą kłamać dalej nie wyłączając samej ofiary bo nikt nie chciał ujawniać wszystkiego co mogłoby być dla nich niekorzystne więc Czesio nie jest wyjątkiem

 12. Swinka

  02 sierpnia 2019 godzina 17:30

  Prokurator nie powiedział o jaki zarzut chodzi bo może chodzi o zlecenie i nie chcą spłoszyć.

  • Piter Parker

   05 sierpnia 2019 godzina 00:57

   Ja już wszystko wiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra