- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Londyn. Czesław K. pozostaje w areszcie – kolejna rozprawa 14 sierpnia

- REKLAMA -

Jak ustalili dziennikarze Radia Kraków podczas wczorajszego posiedzenia brytyjskiego sądu rozważana była tylko zmiana aresztu Czesława K. na kaucję i dozór policyjny. Brytyjski sąd nie zgodził się jednak na to. Kolejne posiedzenie sądu zaplanowano na 14 sierpnia.

Do tego czasu mąż Grażyny Kuliszewskiej pozostanie w areszcie w Her Majesty’s Prison Wandsworth. Podczas posiedzenia 14 sierpnia rozpatrywany będzie wniosek o ekstradycję.

Pięcioletni syn Czesław K. i Grażyny Kuliszewskiej znajduje się pod opieką swojej ciotki. Zdecydował o tym Sąd Rodzinny w Brzesku.

Do sprawy odniósł się Bartosz Weremczuk, prywatny detektyw.

– Jestem przekonany, że sąd podejmie właściwą decyzję. Podtrzymując swoje dotychczasowe stanowisko musiał opierać się na przekazanych przez polskie organy ściągania dowodach w sprawie, które najwidoczniej są mocne – mówi Bartosz Weremczuk.

Według niego jedyne co może opóźnić procedurę ekstradycji to zażalenia, które będzie wnosić obrońca Czesława K. i ewentualne wątpliwości sądu co do praworządności w Polsce.

W przypadku wątpliwości sądu co do rzetelnego i sprawiedliwego procesu w Polsce, zazwyczaj wyznacza się termin na odpowiedź na pytania przesłane przez Państwo, w którym osadzony jest podejrzany.

Detektyw ujawnił także, że obrońca Czesława K. – Caroline Downs z kancelarii Wainwright and Cummins LLP nie zgadza się na ekstradycję do Polski swojego klienta.

Z kolei sąd w Brzesku wyraził zgodę na tymczasową opiekę nad synem Czesława i Grażyny K. rodzinie podejrzanego przebywającej w Londynie.

Do sądu wpłynął również wniosek o opiekę nad małoletnim od siostry Czesława K.

https://www.facebook.com/skuteczny.detektyw/posts/1053419688185384
27 komentarzy

27 Comments

 1. Avatar

  Zz

  31 lipca 2019 godzina 11:15

  No prodszę. Czesiu odpoczywa sobie. Jest tam gdzie chciał.

  • Avatar

   Lol

   31 lipca 2019 godzina 12:15

   Widocznie uznał że tam lepiej niż w Polsce, a sprawa o ekstradycję nie będzie tak łatwa jak się wydaje oprócz podważania praworządności w Polsce które akurat w UK jest mało skuteczne, większe szanse miałby jakby trafił do lewicowej sędziny z Irlandii. Ale już formalne wymogi podważać może, zwłaszcza, że w końcu ma profesjonalnego adwokata znającego doskonale procedury. Pani adwokat z Polski raczej by się w UK nie przydała.

   • Avatar

    cynik

    31 lipca 2019 godzina 13:03

    Podejrzany wystarczy że przedstawi takie przykłady jak Komendy, Kraśki i sąd w UK będzie miał mocne wątpliwości co do Polskiego systemu prawnego i jego praworządności nie z ostatnich kilku lat ale całokształtu.

  • Avatar

   ?

   31 lipca 2019 godzina 12:25

   A ja to się dziwię że skoro ten Czesiu jest niby winien to czemu sobie nie uciekł jak miał okazję ? Pół roku czekał aż po niego przyjdą ?

   • Avatar

    BUAHAHA

    01 sierpnia 2019 godzina 08:57

    nie uciekł bo był zbyt pewny siebie,myslał ze w ciula wszystkich zrobi,a tu ZONK HAHAHA

 2. Avatar

  i tyle

  31 lipca 2019 godzina 11:34

  Nie trudno było się domyślić że dziecko zostanie przekazane tym członkom rodziny którzy mają z nim najlepsze relacje i w ocenie sądu zapewnią najlepszą opiekę , nic wiec dziwnego, że wbrew emocjonalnym wywodom na grupach tych fanatycznych hejterek Czesława które przekonywały że dziecko już niby miało być pod opieką rodziny G w rzeczywistości zostało przekazane w opiekę rodzinie Czesława bo takie są widocznie obiektywne pozbawione emocji wnioski sądu opierającego się na wiedzy i faktach a nie plotach i pomówieniach. Co do Czesława jak widać nakręcane emocje były zupełnie zbędne bo raczej wiadomo było że przy poważnych zarzutach nie wyjdzie za kaucją z powodów czysto formalnych a decyzja w sprawie ekstradycji może potrwać znacznie dłużej niż do września jeśli będzie podważana. Więc te fanatyczne hejterki Czesława które chciały go witać na lotnisku chyba będą musiały zwinąć swoje namioty

 3. Avatar

  Robi Kwinto

  31 lipca 2019 godzina 12:18

  Jeszcze raz powtarzam,ze to nie Czeska wina ze zabił.Czesiek jest ofiarą,należy mu się odszkodowanie.

  • Avatar

   hihi

   31 lipca 2019 godzina 12:53

   a jakżeby co tam facebookowe niunie podszywające się pod tego Robiego widać wieje nudą na grupach i na BB się przeniosłyście … słusznie będzie weselej

  • Avatar

   Aja

   31 lipca 2019 godzina 13:27

   Kabaret.

  • Avatar

   Anonim

   01 sierpnia 2019 godzina 08:04

   Napisz wniosek do prokuratora Sielnickiego, moze akurat sie przychyli lol

 4. Avatar

  Gra

  31 lipca 2019 godzina 12:19

  Czesio gra na zwłokę,robi co się da aby nie wrócić do Polski i nie spojrzeć rodzinie Grażyny w oczy ale zostanie przywieziony.Pol roku nawet jeśli,tez zleci.Nic mu nie pomoże.

  • Avatar

   MT

   31 lipca 2019 godzina 13:01

   Pożyjemy zobaczymy … jeśli ktoś za rok jeszcze będzie się tym interesował albo przez kolejne kilka lat procesu , odwołań, apelacji, potem sąd najwyższy , dziś właśnie SN wraca do ponownego rozpatrzenia sprawę morderstwa z Sokółki zbrodnia 10 lat temu sprawcy sądzeni będą od nowa z powodów proceduralnych a na koniec jak w sprawie Tylman może sie okazać że mimo dowodów , przyznania się do winy wychodzi niewinny … taki system nie pokładałabym w nim wielkich nadziei

 5. Avatar

  xx

  31 lipca 2019 godzina 15:31

  Nie wiem czy Angielski sąd go wypuści. Jest podejrzany o zabójstwo mieszkanki Londynu. Nie wiem czy miała obywatelstwo, ale mieszkała tam i pracowała. Była mamą dzieciątka z dwoma obywatelstwami. Sąd widocznie czuje się na prawie osądzić go po swojemu.

 6. Avatar

  Jacek

  01 sierpnia 2019 godzina 13:24

  Oj wypuszczą Cześka na wolność sąd w UK nie zgodzi się na ekstradycję bo Czesiek im powie o sprawie Komendy i oni będą się bali że polskie sądy niewinnych skazują oraz powie Czesiek o parti PIS która nie przestrzega praworządności to się jeszcze bardziej przestraszy sąd w Londynie natomiast tam wystarczy że zostanie i nie będzie opuszczał granic UK to mu prokuratura z Tarnowa może naskoczyć i będzie żył długo i szczęśliwie w Londynie i się z was śmiał wszystkich hehehe Taka jest prawda a po za tym to Czesiek jest ofiarą w całej tej szopce

  • Avatar

   Anonim

   01 sierpnia 2019 godzina 15:07

   Hahahah. To raczej nie przejdzie. Komenda to sprawa z przed 20 lat i wlasciwie na plus dla aktualnej praworzadnosci,ze wyszla teraz.
   Jedyna nadzieja dla Cz to ze Sad z Uk wejdzie na grupe facebookowa i zobaczy jak w Polsce nie szanuja prawa Panie facebookowe ktore wyroki dozywocia bez procesu juz w pierwszych dniach wydaly, rece z prosektorium lataly i inne przekrety przerabian i pomowien ..a jakze! Teraz w Sad rodzinny sie bawia i opieke przyznaja. Na szczecie obawy ze Prokuratura tez tak dziala jak Panie na facebooku nie ma…

   • Avatar

    Hihi

    01 sierpnia 2019 godzina 15:55

    Nawiedzone facebookowe niunie na grupach to na złość znienawidzonemu Czeslawowi będą pewnie chciały opiekę nad dzieckiem powierzyć arabowi 🙂

    • Avatar

     Anonim

     02 sierpnia 2019 godzina 09:31

     to co jedna z drugą Pani z facebooka uważa na temat dziecka jest kompletnie nie ważne bo te osoby nie mają kompetencji Sądu , wykształcenia ani kwalifikacji, ani mocy do decydowaniu o losie małego. mogą sobie decydować o swoich dzieciach i iść w swojej sprawie do Sądu. to co tam klepią jadowice o dziecku świadczy tylko o ich własnych problemach bo nikt ich nie chce w realnym świecie brać pod uwagę. Dlatego plotkuja i zmyślają o innych.
     Jestem pewna , że Sąd podjął właściwą decyzję mając na względzie dobro dziecka i podziwiam ciocie małego, uważam , że musi być wspaniałą osobą skoro Sąd przyznał jej opiekę, o która wnioskowała w jego interesie. Sąd w takich sprawach jest niezwykle ostrożny i na pewno to nie była decyzja podjęta ad hoc.

     • Avatar

      Zzz

      02 sierpnia 2019 godzina 18:09

      Właśnie to ciocia jest bliska synkowi Czesława. Bardzo dobrze, że zajmie się Patrykiem. Rodzina Czeska tylko jest bliska małemu chłopcy.

 7. Avatar

  Andrzej

  01 sierpnia 2019 godzina 13:26

  Czesiek rozsławił Borzęcin i swoją dzielnicę Wicioswatki na cały świat.

  • Avatar

   Bzxx

   01 sierpnia 2019 godzina 15:42

   Faktem jest Czesiek to już znany w całej Polsce i połowie Londynu

 8. Avatar

  Q

  01 sierpnia 2019 godzina 15:19

  Raczej zhańbił swoją rodzinę. Zbeszcześcił nie tylko swoje nazwisko, ale ś.p żonę.

  • Avatar

   ??

   01 sierpnia 2019 godzina 15:57

   Ja tam bym się nie licytowal kto tam się bardziej zhanbil on czy ona.

   • Avatar

    Anonim

    01 sierpnia 2019 godzina 16:35

    Ty chyba sie nabijasz?

 9. Avatar

  Irena

  01 sierpnia 2019 godzina 17:44

  Czesiek znany na cały swiat już jest burmistrz Borzęcina powinien mu pomnik na rynku w Borzęcinie postawić

 10. Avatar

  Robi K.

  05 sierpnia 2019 godzina 01:00

  Dla mnie Czesiek jest bohaterem,osobiście napisze o nim artykuł a wtedy poznacie moje prawdziwe nazwisko i szczęki wam opadną,fejsbukowe pograzycielki Czeska.

  • Avatar

   Beata

   06 sierpnia 2019 godzina 17:31

   To postaw mu pomnik idioto!!! I podpisz jogurt psychopata ‼️

   • Avatar

    hihi

    07 sierpnia 2019 godzina 21:04

    Nie spinaj się tak podszywaczko pod Robiego bo ci ciśnienia nie wytrzymasz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra