- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Lodowisko w Brzesku odwiedza około 200 łyżwiarzy dziennie

- REKLAMA -
Fot. UM Brzesko/Capuccino.eu

Już prawie półtora miesiąca czynne jest lodowisko na brzeskim placu Kazimierza Wielkiego. W tym czasie przewinęło się przez ten obiekt ponad 8 tysięcy osób, czyli średnio około 200 łyżwiarzy dziennie. Te liczby potwierdzają, że wspólny pomysł burmistrza Brzeska Tomasza Latochy i dyrektora BOSiR-u Marka Dadeja okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest już przesądzone, że ta forma spędzania wolnego czasu stanie się stałym punktem w szerokiej ofercie rekreacyjnej gminy Brzesko. 

Najwyższa frekwencja notowana jest oczywiście w weekendy. W każde piątkowe popołudnie rozpoczyna się oblężenie lodowiska trwające nieprzerwanie do niedzielnego wieczora. Już w pierwszym tygodniu funkcjonowania obiektu pojawiły się na nim zorganizowane grupy, głównie młodzież szkolna w ramach zajęć wychowania fizycznego. Do Brzeska chętnie przyjeżdżają amatorzy łyżwiarstwa z innych gmin, niekoniecznie ościennych, na przykład z Wojnicza, czy Żegociny.

Już teraz wiadomo, że w czasie zbliżających się ferii pracowników BOSiR-u obsługujących lodowisko czeka nawał pracy. W kalendarzu, w którym odnotowywane są rezerwacje na najbliższe dwa tygodnie, praktycznie nie ma już wolnych rubryk. To najlepiej świadczy, że jest to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji dla zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu.

Użytkownicy lodowiska bardzo wysoko oceniają obsługę, czyli pracowników BOSiR-u, którzy między innymi czuwają nad utrzymaniem właściwego stanu lodu. Przed uruchomieniem obiektu przeszli jedynie teoretyczne szkolenie, do wprawy doszli już w praktyce, a zajęło im to bardzo mało czasu. Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej grubości lodowej tafli. Zbyt duża może spowodować, że automat nie będzie w stanie zamrozić wierzchniej warstwy. Z kolei zbyt cienki lód łatwo pęka i utrudnia płynną jazdę na łyżwach. Jak zapewnia Waldemar Pytka, menadżer sportu BOSiR, odpowiedzialni za to ludzie wywiązują się z tych obowiązków bez zarzutu. Trzeba przyznać, że prawidłowemu utrzymaniu lodowiska sprzyja tegoroczna aura. Do tej pory tylko raz zdarzyło się, że porywisty wiatr i zbyt wysoka temperatura wstrzymały funkcjonowanie obiektu, ale taka sytuacja trwała zaledwie półtora dnia. 

Lodowisko w Brzesku czynne będzie do pierwszych dni marca, ale już teraz można być pewnym, że z nastaniem kolejnych zim będzie systematycznie wracać na plac Kazimierza Wielkiego.     

5 komentarzy

5 Comments

 1. lód

  14 stycznia 2022 godzina 13:04

  brawo Brzesko, Bochnia licho ?

 2. Lud

  14 stycznia 2022 godzina 16:29

  W Bochni szef MOSiRu wymieni z burmistrzem listy intencyjne w sprawie możliwości pojawienia się ewentualności zastanowienia się nad uruchomieniem lodowiska gdy się trzy niedzielę zejdą w kupie

 3. Brawo Tomasz

  14 stycznia 2022 godzina 17:34

  W Bochni będzie za to figurka Kingi za setki tysięcy wydanych bezsensownie przez wuefiste i tak potrzebna jak śnieg w lipcu

  • Lodowisko

   14 stycznia 2022 godzina 22:29

   Macie lodowisko na terenie powiatu. Pewnie z 5 kilometrów od miasta. Z dojazdem prostym jak sik żubra z Puszczy niepolomickiej, a opowiadacie bajki o kolejnym lodowisku.
   Brzesko nie ma żadnych sukcesów poza tym lodowiskiem.

 4. tom

  15 stycznia 2022 godzina 09:48

  wyslijmy Kolawinskiego na lekcje „burmistrzowania” do Brzeska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra