- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

LIPNICA MUROWANA. Młodzież 4 Wartości programu Erasmus Plus

- REKLAMA -

Naszym celem jest edukowanie w zakresie wartości europejskich oraz nawiązywanie trwałych i efektywnych relacji między młodymi ludźmi a decydentami. Młodzi ludzie potrzebują wiedzy o Unii Europejskiej, jej wartościach, celach, kierunkach rozwoju, ludziach i instytucjach, które wyznaczają kierunki rozwoju Unii Europejskiej.

Projekt ma na celu wsparcie procesu partycypacji młodzieży w życiu społecznym i obywatelskim oraz sprawienie, by głos młodych ludzi był bardziej słyszalny i uwzględniany w kreowaniu polityki młodzieżowej.

W ramach projektu zaplanowaliśmy działania lokalne i międzynarodowe. W naszych lokalnych społecznościach planujemy warsztaty, spotkania i wizyty edukacyjne, pracujemy w grupach roboczych z decydentami, aby przedstawiać im nasze opinie i pomysły.

Wspólnie z partnerem węgierskim zaplanowaliśmy również wydarzenia międzynarodowe – 2 wydarzenia mobilnościowe z udziałem młodzieży i 2 wydarzenia z udziałem młodzieży, działania te będą realizowane w Polsce i na Węgrzech. Uczestnikami projektu jest młodzież w wieku 14-18 lat, grupa inicjatywna liczy 20 osób w grupie polskiej i węgierskiej. Młodzież pochodzi z terenów wiejskich

Projekt przyczyni się do poszerzenia wiedzy o Unii Europejskiej i jej wartościach, będzie sprzyjał dialogowi między młodzieżą a decydentami. Udział w projekcie wesprze rozwój młodych ludzi, pozwoli im zdobyć nowe kompetencje i doświadczenia. W ramach projektu powstanie publikacja, film, scenariusz warsztatów, mural oraz nawiązana zostanie stała współpraca młodzieży z decydentami w zakresie polityki młodzieżowej.

Grupa partnerów

  • Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne – Polska
  • Magisztrátus Alapítvány – Węgry
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra