- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Łazy. Rusza budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego

- REKLAMA -

Przy szkole podstawowej w Łazach powstanie wkrótce nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni poliuretanowej. Zastąpi ono dotychczasowe boisko asfaltowe. Inwestycja będzie kosztować prawie 570 tys. zł.

Budowa nowego boiska sportowego w Łazach była jedną z obietnic wójta gminy Rzezawa Mariusza Paleja podczas ostatniej kampanii wyborczej, dla którego rozbudowa bazy sportowej jest jednym z priorytetów inwestycyjnych.

– W ostatnich latach na terenie gminy Rzezawa dokonano wielu inwestycji w infrastrukturę sportową. Na zadanie w tym zakresie do tej pory przeznaczyliśmy już ponad 8 mln zł. Na tym jednak nie poprzestajemy i dalej inwestujemy w sport poprzez tworzenie miejsc do jego uprawiania. Chcę, aby w naszej gminie były idealne warunki do rozwoju fizycznego i rekreacji. Powszechnie wiadomo bowiem, że prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia procentuje w każdym aspekcie naszego życia. Dzięki nowoczesnej bazie sportowej dzieci i młodzież mogą także rozwijać swoje sportowe pasje – zaznacza Mariusz Palej.

Od kiedy sprawuje on funkcję wójta, na terenie gminy Rzezawa wybudowano m.in. dwie nowoczesne sale gimnastyczne w Okulicach i Jodłówce oraz przebudowano pełnowymiarowe boisko piłkarskie w Rzezawie. W dwóch ostatnich miejscowościach oraz w Borku powstały ponadto nowoczesne wielofunkcyjne obiekty sportowe.

Nowe boisko w Łazach będzie zatem już czwartym obiektem tego typu zrealizowanym w ostatnich latach w gminie Rzezawa.

– Boiska z nawierzchnią z poliuretanu są dużo bezpieczniejsze od tych asfaltowych, na których upadek oznacza co najmniej potłuczenie i otarcie naskórka. Udowodniono także, że kontakt z twardym podłożem powoduje przeciążenie stawów, co może prowadzić do różnego typu zwyrodnień, szczególnie u dzieci. Poza tym boiska z poliuretanowymi nawierzchniami są dużo bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w utrzymaniu. Dlatego cieszę się bardzo z rozpoczęcia inwestycji w Łazach. Będzie ona służyć dzieciom z tamtejszej szkoły, a także wszystkim mieszkańcom naszej gminy – podkreśla wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Wielofunkcyjne boisko sportowe w Łazach będzie miało wymiary 22 x 44 m. Będzie przystosowane do gry m.in. w piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Koło boiska zostaną wybudowane czterorzędowe trybuny. Będą one posiadać ponad sto miejsc dla kibiców. Na boisku zamontowane zostaną także piłkochwyty. Inwestycja zakłada ponadto remont odwodnienia obiektu.

Umowa z wykonawcą budowy nowego boiska sportowego w Łazach została podpisana przez wójta Mariusza Paleja 21 sierpnia w siedzibie Urzędu Gminy Rzezawa. Następnie odbyło się przekazanie placu pod inwestycję, która ma zostać zrealizowana do końca czerwca 2020 roku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra