- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

ŁAPANÓW. Skazujący wyrok dla Roberta R. byłego wójta gminy Łapanów

- REKLAMA -

Na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w samorządzie skazał Sąd Okręgowy w Tarnowie – Roberta R. byłego wójta gminy Łapanów. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa nieprawidłowości w łapanowskim samorządzie wyszła na jaw w 2018 roku po kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej. Pokłosiem jej było złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Śledczy, którzy zajmowali się sprawą dopatrzyli się wielu błędów w urzędowych sprawozdaniach. Były one nierzetelne pod względem formalnym i merytorycznym. W 2022 roku sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Bochni. Oprócz wójta Roberta R. akt oskarżenia dotyczył także Barbary M. skarbniczki gminy Łapanów, skorzystała ona jednak z dobrowolnego poddania się karze. Wójt odpowiadał przed sądem.

Pod koniec kwietnia tego roku Robert R. usłyszał wyrok.

-Sąd uznał go winnym i skazał go na karę jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata, karę grzywny w wysokości 8 tysięcy złotych oraz środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w organach samorządu terytorialnego przez 4 lata – wylicza w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl prokurator Mieczysław Sienicki z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Były samorządowiec odwołał się od wyroku. 4 października Sąd Okręgowy w Tarnowie utrzymał go jednak w całości. Wyrok jest prawomocny.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra