- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Kurtyna wodna jednak dopiero w przyszłym tygodniu przy wejściu na pl. Okulickiego

- REKLAMA -

Nie na ulicy Solnej, ale przy wejściu na Pl. Okulickiego zostanie zamontowana kurtyna wodna. Przedstawiciele magistratu tłumaczą, że urządzenia którym miasto dysponowało nie można było zamontować w centrum, dlatego zdecydowano o zakupie bramy-kurtyny wodnej.

Kurtyna, którą do tej pory montowano, to nic innego jak kurtyna wodna stosowana przez straż pożarną i służąca do odcinania ognia. Generowany przez nią wyrzut wody to od 3 do 10 mna godzinę. W przeliczeniu na litry jest to od 3000 do 10 000 litrów wody na godzinę.

-Przy tak dużym przepływie pojawił się problem z usytuowaniem urządzenia i niestety musieliśmy wykluczyć wszelkie miejsca w ścisłym centrum miasta. Korzystając z rozwiązań stosowanych w innych miastach, postanowiono zakupić nową kurtynę wodną tzw. bramę wodną o szerokości ponad 3 metrów i wysokości ponad dwóch metrów, która dużo lepiej spełniać będzie rolę ulgi przed upałem, a jednocześnie zużywać będzie kilkadziesiąt razy mniej wody – tłumaczy Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu i dodaje również wybór miejsca poza Rynkiem, który jeszcze nie został otwarty sprawił dość duży kłopot.

Chodzi o zasilanie kurtyny zarówno w wodę jak i prąd elektryczny. Nie wszędzie są hydranty i nie wszędzie można z bliskiej odległości uzyskać podpięcie do sieci elektrycznej.

– Po konsultacjach również z przedstawicielami naszej bocheńskiej Państwowej Straży Pożarnej, zapadła decyzja o usytuowaniu kurtyny naprzeciw Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, przy wejściu na Plac Leopolda Okulickiego.  Jest tam niezbędny hydrant, istnieje odprowadzenie wody do kratki ściekowej jest też wystarczająca ilość miejsca na ustawienie bramy-kurtyny wodnej – tłumaczy Andrzej Koprowski.

Ustawienie tego urządzenia będzie możliwe najwcześniej w środę tj. 14 lipca, a najpóźniej w piątek tj. 16 lipca br.

3 komentarze

3 Comments

 1. Wodnik

  09 lipca 2021 godzina 15:45

  Jednak nie zdążyli z obiecankami ,oby i ten termin nie był znowu fikcja hehe

 2. gienek

  09 lipca 2021 godzina 19:38

  Panowie: Kolawiński, Cerazy i Koprowski , żebyście zdążyli z tą kurtną na Wszystkich Świętych !

 3. Fredf

  15 lipca 2021 godzina 06:54

  Termin nie został dotrzymany, kurtyna opafła [\\\\\\\]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra