- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Kubuś z Krasnych-Lasocic był pierwszym dzieckiem, które urodziło się w tym roku w bocheńskim szpitalu

- REKLAMA -

Dobra opinia o Szpitalu Powiatowym w Bochni już dawno przekroczyła granice Bocheńszczyzny. Pierwsze dziecko, które urodziło się w tym roku na tutejszej porodówce pochodzi z powiatu limanowskiego. To Kubuś syn Iwony i Andrzeja Kaperów.

-Wybór bocheńskiego szpitala nie był przypadkowy. To przemyślana decyzja poparta wieloma dobrymi opiniami zasłyszanymi na temat tego miejsca –  mówiła 32-letnia mama Kuby.

To jej pierwsze dziecko. Chłopiec przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 12.40. Dziś  Kubusia i jego mamę odwiedził  Adam Korta Starosta Bocheński. Gospodarzowi powiatu towarzyszył Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni, a także personel  porodówki i oddziału noworodków.

Kuba pierwszy chłopiec urodzony w tym roku w bocheńskim szpitalu dostał 1000 zł oraz prezenty. Były też gratulacje i życzenia.

-Życzymy dużo zdrowia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku – podkreślali starosta i dyrektor szpitala.

Prezent i gratulacje odebrała także pochodząca  z Kąt w powiecie brzeskim – Agnieszka Tomasik mama Kingi. Dziewczynka przyszła na świat  także 1 stycznia, ale o 15.10. Na Kingę w domu czeka starsza siostra Lenka i tata.

Wszystko wskazuje na to, że Kuba i Kinga opuszczą szpital  już w środę.

W ubiegłym roku w bocheńskim szpitalu na świat przyszło 1542 dzieci, rok wcześniej  było to 1466 maluchów.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    pacjentka

    03 stycznia 2023 godzina 17:36

    Dużo zdrówka dla malucha i mamy. Zazdroszczę trochę położnictwa Bocheńskiego bo u nas w Brzesku położnictwo dzięki dyrekcji szpitala zeszło na psy.Odchodzą normalnie wszyscy lekarze i inny personel.Pani dyrektor chyba nie nadaje się do tego zwłaszcza że kilkanaście lat temu ten szpital był wzorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra