- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Krzysztof Ojczyk: Gdyby działka została sprzedana, to byłby to „społeczny bandytyzm”- pisze Krzysztof Ojczyk w otwartym liście do mieszkańców Brzeska

- REKLAMA -

Konkretne zarzuty w kierunku władz Brzeska kieruje były wieloletni radny Krzysztof Ojczyk. W otwartym liście zarzuca burmistrzowi chęć lekkomyślnego pozbycia się ponad hektarowej działki w centrum Brzeska, na której planowane były bloki z tanimi mieszkaniami komunalnymi.

Pełna treść listu otwartego, który trafił do lokalnych mediów poniżej. O komentarz do listu poprosiliśmy władze Brzeska. Czekamy na odpowiedź.

15 komentarzy

15 Comments

 1. ĆwierćTUST

  11 marca 2021 godzina 07:33

  Brawo za odwagę p.Ojczyk! To już okien w gnojniku pan nie kupisz:) ani zakupy w Odysejii 🙂 itd itp. uczciwi byznesmeni brzescy już się szykują ,,,,Urząd milczy bo jest na smyczy tych byznesmenow na leasingu!

  • Anonim

   11 marca 2021 godzina 08:25

   Banda jak wszedzie

  • Lidia Lidia

   11 marca 2021 godzina 12:20

   Zgadzam się z Panem Ojczykiem a szczególnie z ostatnim zdaniem tegoż listu.

  • Anonim

   13 marca 2021 godzina 07:39

   Święta prawda. W naszej gminie ty nie możesz, ale deweloper wszystko może…

 2. Anonim

  11 marca 2021 godzina 08:27

  Banda jak wszedzie

  • Rodowita Brzeszczanka

   16 marca 2021 godzina 08:52

   Jestem rozczarowana jak społeczeństwo zostaję podzielone Deweloper może postawić mieszkania nawet okoliczni mieszkańcy wraz z Radnym Panem Samborem chcą prywatnych apartamentów ale już mieszkania KOMUNALNE im nie pasuje chyba każdy ma prawo do fajnego startu w dorosłe życie!
   Czy my mieszkańcy bloków komunalnych , spoldzieczych jesteśmy gorsi ❓❓❓ proszę czytać gorszy sort NIE ‼️ Jesteśmy fajnymi , kulturalnymi ludźmi, patologia której boją się okoliczni mieszkańcy niezna statusu materialnego! Wstyd zeby Ci mieszkańcy decydowali kto ma prawo tam mieszkać a kto nie!!! Takie wasze miłosierdzie, wasza empatia , kościół blisko co niedziela na mszy w pierwszych rzędach a tacy potraficie być?????

 3. BOB BUDOWNICZY

  11 marca 2021 godzina 13:14

  POlska dla POlaków a ziemia dla ziemniaków 🙂 wiadomo, że taka cenna ziemia (działka) dedykowana jest nie dla leszcza z domowego akwarium tylko dla grubej ryby hodowlanej …

 4. MAryja

  12 marca 2021 godzina 01:17

  Panie Krzysztofie Brawo! Wreszcie ktoś ma cywilną odwagę by stanąć z otwarta przyłbicą przeciwko tym gamoniom!

  • Rycho

   12 marca 2021 godzina 21:31

   Dobrze to Pani nazwała. Gamonie dziś rządzą Brzeskiem. Panie Krzysztofie prosze wystartować na Burmistrza bo to co sie tu wyyrabia to jest kryminał !

 5. Handlarze z odNowy

  12 marca 2021 godzina 21:29

  Ten Pan burmiszcz to bardzo dziwny tajemniczy charakter. Wydaje sie być człowiekiem niebezpiecznym. Sprzeda wszystko i co dalej ? Ten człowiek nie ma żadnej koncepcji rządzenia.

 6. Przeciwny

  13 marca 2021 godzina 08:12

  Nabywca władzom już jest doskonale znany, od lat tak odbywa się proces budowy w Brzesku, wbrew mieszkańcom i prawu budowlanemu. Jedyny pomysł burmistrza to sprzedać wszystko, przecież to nie jego majątek. Od lat żadnego pomysłu na rozwój miasta na nowe inwestycje, bankructwo Brzeska coraz większymi krokami się zbliża, obecny burmistrz oczywiście się do tego przyczyni. Jak ktoś słusznie zauważył wyżej tylko patrzeć jak się dowiemy który to „uczciwy” deweloper stanie się właścicielem działki. Zapewne Pan burmistrz z radością nagra filmik w aucie i ogłosi światu jaki to interes zrobiła gmina Brzesko pozbywając się działki.

  • Brzeszczanin

   20 marca 2021 godzina 21:21

   Odpowiadając wszystkim po kolei,nie wiem czy wiecie, ale miasto ma ogromne długi do spłacenia po poprzednim włodarzu!Więc coś sprzedać trzeba (prosta ekonomia), a nie brać kolejne kredyty na spłatę długów poprzednika!Sporny teren jest duży.Można go świetnie zagospodarować,tak aby budowane, mam nadzieję osiedle nie będzie patodeweloperką, tylko przestrzeń między budynkami, alejki z drzewami i plac zabaw w stylu skandynawskim(a nie taki syf jak ogródek jordanowski) tak żeby można byłoby się pochwalić że się mieszka w okolicy nowego pięknego osiedla.Czy to jest możliwe w wykonaniu tutejszych deweloperów śmiem wątpić, być może się czegoś jeszcze nauczą zanim kupią te tereny.Apropos mieszkań komunalnych-czy wiecie ile kosztuje utrzymanie takiego mieszkania miesięcznie?przypuszczam że nikt z was tego nie sprawdził.Żaden interes!!! dla najemców po pierwsze a po drugie-w Brzesku nie matulu ludzi co by chciało wynajmować mieszkania komunalne.Koszt budowy osiedla komunalnego kilkadziesiąt razy przewyższa koszty dopłat do czynszu, rachunków itp.Ekonomia!!! A nie propaganda pisowska na szczeblu miejskim!Rada dla Burmistrza,Sprzedać ziemię owszem ale pod określonymi warunkami(patrz powyżej) lub Miasto projektuje piękne osiedle(konsultacje społeczne)a deweloperzy kupujący ziemię ściśle współpracują, trzymają się wytycznych i może coś z tego wyjdzie! Tylko nie mieszkania komunalne, socjalne itp-jak tacy jesteście empatyczni to zapraszam na ul. Mickiewicza zobaczcie jak wygląda wszyskim znany budynek socjalny-komunalny. Powtórzę :kto miał wynajmować mieszkanie komunalne to wynajmuje i wystarczy.Mniej zamożnym dopłacać do rachunków i tyle!

 7. Joogi

  13 marca 2021 godzina 20:51

  Tak to jest jak się wybiera do władzy kogoś z peselu …
  Obiecanki przed wyborami ,potem to w kosz ,a program to ma telewizyjny.

 8. Norka

  14 marca 2021 godzina 19:35

  Brawa dla Pana Ojczyka !
  Ręką rękę myje a już teraz to coś dziwnego jedna klika

 9. Rodowita Brzeszczanka

  16 marca 2021 godzina 08:59

  DODAM że te osoby które są przeciwne mieszkania komunalnym sami się na takich mieszkaniach wzbogacili jedni sprzedali inni do tej pory czerpią zyski z wynajmu ! Oni mogli inni juz nie !!! Miedzy innymi przyszły deweloper !!! Wstyd jak widać Pan Burmustrz zatrzymać wyprzedaż gruntów Brzeskich swoim znajomym . Jedna klika !
  Tu powinnien ktoś bardziej zagłębić temat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra