Wydarzenia

Kręglarze z Brzeska podsumowali sezon. Mają się czym pochwalić!

Młodzieżowa drużyna BOSiR Brzesko w składzie, której większość zawodników to juniorzy młodsi  wywalczyła w sezonie tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski w Centralnej Lidze Juniorów. Drugie miejsce na podium beniaminka  tych rozgrywek to spory sukces i  niemałe zaskoczenie w kręglarskim światku. To jednak jeszcze nie wszystko!

W klasyfikacji  młodzieżowego GRAND PRIX Polski  2020/2021  na podium stanęła dwójka podopiecznych BOSiR.  W  ogólnopolskich    turniejach  zaliczanych do  tego cyklu ( rozegranych  pomimo  pandemicznych  zawirowań)   Jakub Kuryło  triumfował trzykrotnie.  Pomimo   kontuzji  i  braku punktów za start  w Tucholi  okazał się  w końcowej  klasyfikacji   najlepszy w kat. juniorów młodszych.

Trzecie miejsce na podium  tej prestiżowej klasyfikacji po bardzo dobrym sezonie zajął jego klubowy kolega  Gabriel Zastawnik.

Na miejscu  czwartym  Młodzieżowego GP Polski uplasowała się jedyna na tą chwilę trenująca  juniorka młodsza  Izabela Cebula.

W kończących  sezon  2020/2021  Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zawodnicy BOSiR zdobyli cztery medale w tym dwa złote.

Medal złoty i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski  w grze sportowej zdobył po raz trzeci w swej kręglarskiej karierze  Jakub  Kuryło.

Medal złoty i tytuł Mistrzów Polski w kat. par  juniorów młodszych zdobyła  dwójka:  Jakub Kuryło, Gabriel Zastawnik.

Medale brązowe w kat. sprintów  zdobyła Izabela Cebula Gabriel Zastawnik.

Warto również wspomnieć, że na kręglarskich torach w ogólnopolskich zawodach w każdym kolejnym starcie coraz lepiej prezentowały się dziewczyny startujące w kat. młodziczek.  Zarówno Kinga Kolbusz, jak i Oliwia Łoboda  grały   w kręgle sportowe swój pierwszy sezon.  Jako para zdobyły już pierwszy medal.

Na rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodzików  para  dziewcząt z BOSiR  wywalczyła srebrny medal.

W klasyfikacji indywidualnej młodziczek tych samych zawodów Oliwia Łoboda zajęła  trzecie  miejsce.

Część  zawodników BOSiR Brzesko będących w szerokiej kadrze narodowej  ma szanse wejść do drużyny, która jako reprezentacja  Polski  pojedzie na zaplanowane na koniec sierpnia tego roku  w Słowenii Mistrzostwa Świata U 18 i U 23  i dla nich  niestety od kręgli nie ma wakacji.

Udział w  zaplanowanych na wakacyjne miesiące  ogólnopolskich turniejach  w Lesznie i  Tarnowie  Podgórnym   oraz dobre wyniki w tych zawodach  będą  podstawą do uzyskania kwalifikacji.

Trenerzy w imieniu trenujących dzieci,  młodzieży i  ich rodziców jeszcze raz serdecznie dziękują przedsiębiorcom, którzy swoimi wpłatami zasilają  konto  Stowarzyszenia Kręglarstwa Klasycznego,  które wraz z  BOSiR Brzesko  współorganizuje  i współfinansuje część wyjazdów na ogólnopolskie zawody.