- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Koronawirus. Zmarł proboszcz z Drwini, przez kilkanaście minut był reanimowany. AKTUALIZACJA

- REKLAMA -

Zmarł zakażony koronawirusem proboszcz Drwini. Duchowny był w kwarantannie domowej. Dziś źle się poczuł. Na miejsce, do plebani gdzie przebywał, została wezwana karetka pogotowia. Ratownicy próbowali reanimować księdza. Niestety nie udało się go uratować.

Na miejscu pierwsi byli policjanci z KPP w Bochni. Przyjechali na prośbę mieszkańców, którzy dziś od rana nie mogli się skontaktować z proboszczem. Ponieważ nie odpowiadał, ani nie otwierał drzwi, na plebanię wszedł policjant w specjalnym biologicznym kombinezonie.

Zastał on księdza w bardzo złym stanie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowania. Ratownicy z ZRM w Bochni, stacjonujący w Dziewinie przygotowani do kontaktu z pacjentem z koronawirusem, reanimowali duchownego dość długo.

Reanimacji prowadzonej przed budynkiem plebani przyglądali się parafianie. Przyszli, ponieważ byli mocno zaniepokojeni tym, co się dzieje z ich proboszczem. Jak jeszcze wczoraj informowały służby wojewody ksiądz, ze względu na lekki przebieg choroby, przebywał w kwarantannie. Według służb sanitarnych nie kwalifikował się do szpitala.

AKTUALIZACJA

  • Po godz. 17.30 Kuria zamieściła na portalu diecezji tarnowskiej wpis:

„W dniu 24 marca 2020 roku zmarł śp. ks. Roman Kopacz – proboszcz parafii Drwinia

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle, jako syn Piotra i Olgi z domu Bukartyk. Egzamin dojrzałości złożył w 1980 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1986 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gręboszów (od 26 czerwca 1986 roku), Bobowa (od 23 sierpnia 1989 roku) i Szczepanowice (od 1 września 2006). Od 1991 roku do 1999 roku pracował jako misjonarz na Ukrainie.  

W dniu 2 października 2000 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach. Z dniem 1 lipca 2007 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Uście Solne i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w tymże dekanacie.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w 1997 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale.

Informacje o dacie pogrzebu zostaną podane w późniejszym czasie.”

- REKLAMA -
Góra