Wydarzenia

Koronawirus. Nowe obostrzenia będą obowiązywały do 11 kwietnia. Zobacz, czego nie wolno?

Od jutra, czyli 25 marca do 11 kwietnia będą obowiązywały nowe ograniczenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mówili o nich premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

– Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

  • Wprowadzone zostają ograniczenia przemieszczania się z trzema wyjątkami: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego
  • Wprowadzone zostaje również ograniczenie liczby pasażerów w transporcie zbiorowym
  • Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodzin lub osoby pozostające w stałym pożyciu
  • W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe ograniczenia, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej

Wciąż działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy. Wyłączone są z niej jedynie osoby, które podróżują w związku z pracą lub służbą.

– Ten wzrost zachorowań jest znaczący, jest widoczny. To bardzo nas boli i niepokoi dlatego niezbędne są kolejne kroki, które ograniczą efekt kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ten mniejszy przyrost zachorowań, który mamy dziś – nie może nas usypiać. – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

– To, że podjęliśmy nasze działania szybciej niż inne państwa, to nie może być powód, byśmy byli uspokojeni. Musimy wdrożyć kolejne ograniczenia. Jestem przekonany, że za kilka tygodni będziemy mogli w nowej dyscyplinie sanitarnej wrócić do życia zawodowego, które pozwoli na odrodzenie się gospodarki – przekonywał premier.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra