- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Koronawirus. Nowe obostrzenia będą obowiązywały do 11 kwietnia. Zobacz, czego nie wolno?

- REKLAMA -

Od jutra, czyli 25 marca do 11 kwietnia będą obowiązywały nowe ograniczenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mówili o nich premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

– Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

  • Wprowadzone zostają ograniczenia przemieszczania się z trzema wyjątkami: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego
  • Wprowadzone zostaje również ograniczenie liczby pasażerów w transporcie zbiorowym
  • Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodzin lub osoby pozostające w stałym pożyciu
  • W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe ograniczenia, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej

Wciąż działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy. Wyłączone są z niej jedynie osoby, które podróżują w związku z pracą lub służbą.

– Ten wzrost zachorowań jest znaczący, jest widoczny. To bardzo nas boli i niepokoi dlatego niezbędne są kolejne kroki, które ograniczą efekt kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ten mniejszy przyrost zachorowań, który mamy dziś – nie może nas usypiać. – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

– To, że podjęliśmy nasze działania szybciej niż inne państwa, to nie może być powód, byśmy byli uspokojeni. Musimy wdrożyć kolejne ograniczenia. Jestem przekonany, że za kilka tygodni będziemy mogli w nowej dyscyplinie sanitarnej wrócić do życia zawodowego, które pozwoli na odrodzenie się gospodarki – przekonywał premier.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra