- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Kornelka z Lipnicy Górnej to pierwsze dziecko urodzone w tym roku w bocheńskim szpitalu

- REKLAMA -

Przyszła na świat 1 stycznia piętnaście minut po godzinie 5 rano. Ma 52 cm długości i waży 2620 gr. Kornelka z Lipnicy Dolnej jest trzecim dzieckiem Barbary i Marcina Strugałów, co ciekawe wszystkie urodziły się w bocheńskim szpitalu. – Lepszego miejsca na przyjście na świat dziecka nie ma. Wszystkim to powtarzam, że w Bochni są wspaniałe warunki i taka też opieka – podkreśla szczęśliwa mama dziewczynki.

Kornelkę i jej mamę odwiedził dziś dyrektor szpitala Jarosław Kycia. Towarzyszyli mu dr n. med. Joanna Hurkała, lek. med. Norbert Majewski oraz pielęgniarki oddziałowe: Anna Jaworska i Anna Bielewicz. Pretekstem było wręczenie upominku od starosty Adama Korty, a także 1000 zł dla pierwszego urodzonego w tym roku dziecka. Był też praktyczny prezent od szpitala. To pampersy i kosmetyki, które na pewno przydadzą się w pielęgnacji malucha.

Kornelka, która przyszła na świat jako wcześniak (w 37 tygodniu ciąży) dzięki bardzo dobrej opiece dziś już opuszcza szpital. Wróci do domu, gdzie czeka na nią rodzeństwo: 6-letnia Lenka i 2-letni Franio.

W ubiegłym roku w bocheńskim szpitalu urodziło się 1466 dzieci, 100 z nich to wcześniaki. Przeszkolony, stale podnoszący swoje kwalifikacje personel, a także bardzo dobry sprzęt, jakim dysponuje Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP sprawił, że wszystkie maluchy, także te nieco wcześniej urodzone, otrzymały fachową pomoc na miejscu.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    ewelina

    05 stycznia 2022 godzina 21:53

    BRAWO !!! Dziewczynki zawsze lepsze i zawsze górą i to one zawsze pierwsze witają Nowy Rok, a chłopaki jak zawsze są za nami hehehehehe…. BRAWO Dziewczyny tak trzymajcie !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra