- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Konferencja prasowa bocheńskich kandydatów PO: Magdaleny Łacnej i Jarosława Marca – WIDEO

Podzielili się wrażeniami z marszu „Miliona serc”, ale też opowiedzieli o założeniach swojego programu wyborczego. W Bochni odbyła się konferencja kandydatów do parlamentu Koalicji Obywatelskiej: Magdaleny Łacnej (5. miejsce) i Jarosława Marca (14. miejsce) Spotkanie, które zorganizowano na Placu Turka w Bochni poprowadził Krzysztof Nowak, szef powiatowych struktur PO. Wzięli w nim udział także lokalni działacze tego ugrupowania.

Nasi kandydaci opowiedzą, o tym jaką rolę swoją widzą w Sejmie w najbliższym czasie i jakie są ich wrażenia po 1 października. 1 października maszerowaliśmy wspólnie z wieloma Polakami, było tam ponad milion osób mówi otwierając spotkanie Krzysztof Nowak, szef PO w powiecie bocheńskim.

Jako pierwsza głos zabrała Magdalena Łacna.

– Dziś kobiety czują się prześladowane, ścigane za in vitro, za wolność wyboru. I dlatego w Sejmie będę walczyć o prawa dla kobiet. Żaden szpital działający w ramach NFZ nie będzie mógł zasłonić się klauzulą sumienia, czy też odmówić zabiegu. Decyzja musi należeć do kobiet. Te kobiety, które są w trudnej sytuacji, potrzebują wsparcia państwa, potrzebują psychologów, specjalistów, a nie oceny i krytyki – mówiła Magdalena Łacna.

W swoim wystąpieniu przedstawicielka PO zapewniła, że jej ugrupowanie chce zapewnić kobietom prawo do bezpłatnego znieczulenia przy porodzie, pełny dostęp do darmowych badań prenatalnych czy antykoncepcji awaryjnej bez recepty.

Jarosław Marzec podkreślał, że chce przywrócić Polskę zwykłym Polakom.

– Chcę, aby nikt już więcej nie mówił, czy ktoś może startować, czy nie, bo ma inne poglądy. Czy może prowadzić działalność polityczną na terenie Polski, czy musi wyjeżdżać do Berlina, może do Moskwy, by tam się móc spełnić – zapewniał

Podkreślał, że kandyduje także dlatego, że Kowalski z PiS-u posiada miliony, a zwykły Kowalski potrzebuje miliona złotych, by móc wybudować dom jednorodzinny na działce, choć nie tak dawno wystarczało na to 300 tys. zł.

– Chcę by Polska była krajem wspierającym osoby niepełnosprawne. Jako tato osoby niepełnosprawnej będę zabiegał o to, by te osoby były traktowane w sposób szczególny, by były wyjątkowe, by wszystkie ich potrzeby były spełniane przez państwo polskie – podkreślał kandydat KO.

11 komentarzy

11 Comments

 1. Avatar

  Ja

  03 października 2023 godzina 16:35

  Czyjaś wolność wyboru nie może stać się przymusem dla innych. Bo wolność wyboru dotyczy każdego człowieka, a nie tylko mięsa armatniego na potrzeby wyborów. Klauzula sumienia to ostatnia ludzka rzecz, która w tej waszej oszalalej gonitwie jeszcze ludziom pozostała.

  • Avatar

   Anonim

   03 października 2023 godzina 19:57

   W pełni się zgadzam

  • Avatar

   Cesarz41

   04 października 2023 godzina 17:23

   Taki z ciebie kozak?
   Klauzula sumienia. Niestety mamy o tym zapis w naszej Konstytucji i musimy o tym pamiętać.
   Ale przedstaw sobie tak hipotetycznie, że masz córkę i dwójkę mega wnucząt. Córka jest w trzeciej ciąży i pojawiają się problemy.
   Zapada decyzja podjęta przez lekarza prowadzącego ciążę córki,że jest poważny problem i konieczne jest usunięcie płodu jak najszybciej. Nie usuwając płodu z łona córki może w bardzo krótkim czasie doprowadzić do bardzo poważnych komplikacji oraz zagrożenia sepsą. Dostajecie skierowanie do szpitala. Lekarzprowadzący opisuje sytuację i kieruje córkę na natychmiastowy zabieg usunięcia płodu. Pędzisz autem przez zatłoczone miasto. Córka siedzi obok i płacze. Tracisz nerwy.
   Wpadasz do szpitala na SOR i prosisz o pilne spotkanie z ginekologiem położnikiem.
   Po godzinie przychodzi lekarz z głupim uśmiechem na ustach. Opowiadasz o wszystkim,wręczając mu skierowanie do szpitala z opisem przypadku twojej córki. Jednocześnie zauważasz,że córka zbladła i zaczyna tracić przytomność. Spoglądasz na lekarza wkurwiony do granic możliwości i słyszysz od niego,że niestety on wam nie pomoże,bo mu sumienie nie pozwala. Rozumiesz to gościu??? Sumienie mu nie pozwala,konował skończony. W prywatnym gabinecie pewnie robi skrobanki seryjnie,a w szpitalu zgrywa anioła. Nie wiem jak byś zareagował,ale ja bym chyba nie wytrzymał i solidnie nim potrząsnoł.
   Jakie sumienie. Ratuj chamie moją córkę,bo w domu czekają na nią małe dzieci i mąż. Sumienie,to ty sobie chłopie pozostaw na wieczór jak wrócisz do domu. Tutaj ratuj mi córkę. Ja bym tak zareagował.
   A jak ty to widzisz?
   Wyobraź sobie taką sytuację i odpowiedz, co byś zrobił Ty. Czemu piszesz tak zdecydowanie i nie pomyślisz,że każdego dnia takich dramatów mamy kilka jak nie kilkanaście.

   • Avatar

    Ja

    05 października 2023 godzina 16:16

    Agresywna retoryka, powoływanie się na skrajne przypadki i obrażanie innych, nie jest jednak dowodem na to, że ma się rację.

 2. Avatar

  Realista

  03 października 2023 godzina 19:09

  Ale ją czas posunął hmm,a na plakatach jakby już ładniej?Czyżby po obróbce te fotki…

  • Avatar

   Anonim

   04 października 2023 godzina 17:29

   Zerknij na siebie jak wyglądasz gwiazdorze.
   I dopiero później krytykuj.
   To nie wybory Miss Polski tylko do parlamentu gamoniu. Patrząc na te potwory z obozu pisiorskiego, to nawet szkoda pisać.
   Tak jak te diabły europosłanki. Szydło,Zalewska czy Kępa. No reprezentacja pierwsza liga. Każda z nich jest idealnym środkiem antykoncepcyjnym. Te baby straszą . Faceci tracą chęć na wszystko.

   • Avatar

    Tylko pis

    04 października 2023 godzina 20:19

    Aleś teraz farmazony wypisał pesymisto i krytykancie z koalicji.Bajtlok.

 3. Avatar

  Anonim

  03 października 2023 godzina 20:00

  Musieliście być nieźle nadziabani w tej Warszawie na spędzie żeście milion widzieli.

 4. Avatar

  1 mln

  03 października 2023 godzina 23:26

  jedna wzmianka i juz mijacie się z prawdą.

 5. Avatar

  BAner

  03 października 2023 godzina 23:34

  Na banerze inna twarz, a na zdjęciu zupełnie inna. co jest?

 6. Avatar

  George

  04 października 2023 godzina 10:13

  Okręg tarnowski ma 9 mandatów do zdobycia. Zwykle 7 przejmuje PiS, 1 PSL i 1PO. Elektorat w tym okręgu ma takie a nie inne poglądy. Szans nie macie państwo żadnych. Po prostu takie są realia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra