Wydarzenia

Kierlikówka. Ruszyła budowa drogi biegnącej przez trzy gminy

Pierwsza łopata na rozpoczynającej się inwestycji została symbolicznie wbita na prostowanym zakręcie w Kierlikówce.

Koszt inwestycji, która będzie realizowana na terenie trzech gmin: Trzciany, Żegociny i Łapanowa, wyniesie blisko 5 milionów złotych. powiat na realizację tego przedsięwzięcia uzyskał dofinansowanie w wysokości 2,5 miliona złotych.

Pierwszą symboliczną łopatę na placu budowy wbili: starosta Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz Małgorzata Brzegowy wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, członkowie zarządu: Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik, Rafał Rudka, przewodniczący komisji budżetu Wiesław Kukla, wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona, wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz oraz Celina Jacewicz przewodnicząca Rady Gminy w Łapanowie.

Ważne jest to, że możemy zmieniać infrastrukturę wpływając bezpośrednio na jakość i bezpieczeństwo życia naszych mieszkańców. Zakres wniosku dotyczy rozbudowy drogi powiatowej Łąkta Górna – Łapanów, która ze względu na liczne firmy, szkoły, siedziby straży pożarnych stanowi ważny szlak komunikacyjny między gminami: Łapanów, Trzciana i Żegocina. Jest to inwestycja na którą wniosek składał poprzedni zarząd, środki pozyskaliśmy w kwietniu co mnie osobiście szczególnie cieszy ponieważ już od dłuższego czasu droga ta była już w fatalnym stanie. Mam też nadzieję, że ta inwestycja będzie kontynuowana ponieważ złożyliśmy wniosek o realizację drugiego etapu. Dziękuję wójtom Trzciany i Żegociny, którzy złożyli deklarację partycypacji w inwestycji – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Inwestycja zostanie podzielona na odcinki. W zakresie pierwszego planuje się budowę chodnika, przebudowę drogi i utwardzenie poboczy.

W przypadku drugiego odcinka, powstaną chodniki, perony przystankowe, zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych, przebudowie ulegnie droga oraz pobocza i skrzyżowanie drogi powiatowej z drogami gminnymi.

W trzecim planuje się budowę chodników, drogi powiatowej, powstanie zatoka autobusowa, wyniesione przejście dla pieszych, progi zwalniające. Przebudowane zostaną klasyczne skrzyżowania dróg powiatowych na skrzyżowanie typu rondo.

4 komentarze

4 Comments

 1. budowlaniec

  10 lipca godzina 12:26

  który to kierownik budowy ? mistrz ?

 2. Trol

  10 lipca godzina 12:40

  Więcej ich nie było? Trzeba było jeszcze TVP zaprosić!

  • zdumiony

   10 lipca godzina 15:03

   Czy my wracamy do PRL ???

 3. Powiatowy

  12 lipca godzina 10:28

  Ile do tego dokładają Gminy,a ile Powiat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra