- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Józefa Szczurek-Żelazko: dzięki rozwiązaniom rządu PiS ok. 2 mln Polaków odczuje ulgę w portfelu ZDJĘCIA

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Dzięki rozwiązaniom wprowadzonym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2022 i 2023 roku kredytobiorcy mogą spłacać łącznie 8 rat kredytowych mniej – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko, poseł PiS podczas konferencji prasowej zorganizowanej dziś na Rynku w Bochni.

W spotkaniu wziął udział także Krystian Hytroś sekretarz PiS w okręgu oraz Piotr Dziurdzia szef powiatowych struktur ugrupowania.

Wakacje kredytowe to rozwiązanie dla osób, które: wzięły kredyt hipoteczny w polskich złotych na własny cel mieszkaniowy, zawarły umowę kredytu hipotecznego przed 1 lipca 2022 i kończą okres kredytowania co najmniej po upływie 6 miesięcy od tej daty.

Przygotowane  rozwiązanie  wprowadza  sumie osiem miesięcy bez rat

-W tym roku (2022) można zawiesić kredyt łącznie na cztery miesiące:2 miesiące w III kwartale (lipiec-wrzesień 2022 r.) oraz 2 miesiące w IV kwartale (październik-grudzień 2022 r.).W przyszłym roku (2023)  jest to możliwe w przypadku czterech miesięcy 1 miesiąc w I kwartale (styczeń-marzec 2023 r.),1 miesiąc w II kwartale (kwiecień-czerwiec 2023 r.), 1 miesiąc w III kwartale (lipiec-wrzesień 2023 r.) oraz 1 miesiąc w IV kwartale (październik-grudzień 2023 r.) – tłumaczyła poseł PiS.

Wniosek w sprawie wakacji kredytowych można składać już od minionego piątku. Na stronie banku można sprawdzić, jaki sposób będzie najwygodniejszy. Oprócz składania wniosków w oddziałach, banki zapewniają także możliwość składania wniosków przez bankowość elektroniczną.

Wniosek należy złożyć przed dniem spłaty raty. Jest to warunek, żeby skorzystać z wakacji kredytowych. Niektóre banki deklarują, że możliwe będzie również złożenie wniosku w dniu spłaty raty.

-Dzięki rozwiązaniom, które realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości ok. 2 mln Polaków, którzy mają problemy ze spłatą kredytów z powodu inflacji, odczuje ulgę w portfelu – podkreślała podczas spotkania poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Wakacje kredytowe to nie jedyne rozwiązanie dla kredytobiorców. Rząd wprowadził również nowy, korzystniejszy wskaźnik oprocentowania kredytów. Osoby, które mają kredyt mogą korzystać także z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Maksymalne wsparcie z Funduszu to 2 tys. zł, które może być wypłacane nawet przez 36 miesięcy – czyli łącznie 72 tys. zł. W przypadku terminowych spłat rat, część wsparcia może być umorzona. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Finansów.

W tych trudnych czasach rząd PiS dba o ochronę gospodarstw domowych przed skutkami putinflacji. Rozwiązania z Tarczy Antyifnlacyjnej zostały przedłużone do końca października. To m.in.: zerowa stawka VAT na podstawowe produkty spożywcze, obniżony VAT na gaz ziemny, energię elektryczną czy ciepło systemowe, dodatek osłonowy, z którego skorzystało nawet 6,8 mln gospodarstw domowych.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  Anna

  01 sierpnia 2022 godzina 13:11

  Jakby nie Pan Jastrząb dotrzymał słowa i nie podniósł stopy procentowe to kredytobiorcy którym raty wzrosły 100 procent nie brali by wakacji tylko spokojnie spłacali swoje raty. A po za tym raty nie przepadają tylko wydłużają okres kredytowania.

 2. Avatar

  Anna

  01 sierpnia 2022 godzina 13:12

  Jakby Pan Jastrząb dotrzymał słowa i nie podniósł stop procentowych to kredytobiorcy którym raty wzrosły 100 procent nie brali by wakacji tylko spokojnie spłacali swoje raty. A po za tym raty nie przepadają tylko wydłużają okres kredytowania.

 3. Avatar

  ja

  01 sierpnia 2022 godzina 13:40

  Propaganda

 4. Avatar

  jurek

  01 sierpnia 2022 godzina 13:50

  Tak. Portfele polakow stana si o wiele lzejsze.

 5. Avatar

  maximus

  01 sierpnia 2022 godzina 15:38

  Bardzo dziękuję , co za nowina.Inflacja , wysokie ceny, ogólna drożyzna i co???Dlaczego jako podatnik od tylu dziesięciu lat finansuję wszystkie patologiczne programy a nie jestem w stanie nawet załapać się na jeden????Propaganda otóż nie ,chamstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra