- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jak żyć zgodnie z wartościami zero waste? Projekt i konkurs dla uczniów szkół średnich

- REKLAMA -

Uczniowie pięciu szkół średnich uczestniczą w II w drugiej edycji projektu ekologicznego pn. „EKOPOZYTWNI II- rozejrzyj się i bądź eko” realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Trwają już pierwsze wykłady.

– W tym roku pragniemy skupić się szczególnie na problematyce z zakresu życia zgodnie z wartościami zero waste czyli generowaniem jak najmniejszej ilości odpadów. Celem realizowanych działań jest ukształtowanie wrażliwości czyli reagowanie na krzywdę czynioną przyrodzie i pokazanie, że jej stan zależy od każdego z nas – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Już w najbliższych dniach ogłoszony zostanie konkurs zero waste, który polegał będzie na przygotowaniu krótkiego filmu, zdjęcia, ogrodu deszczowego czy potrawy związanej z tematyką przedsięwzięcia zero waste. Konkurs pozwoli przyjrzeć się skutkom produkcji nadmiernej ilości śmieci, konsekwencjom działalności przemysłu mięsnego i mlecznego oraz zagrożeniom wiążącym się z konsumpcjonizmem – zgodnie z pomysłem, zaangażowaniem i kreatywnością wykonującego. Prace będzie można wykonywać indywidualnie lub w zespołach. 

W ramach projektu odbywają się zajęcia edukacyjne dla uczniów z zakresu eko-życia, konkurs ZERO WASTE, planowana jest także akcja promująca sprzątanie najbliższego otoczenia. Zakupione też zostaną budki i hotele dla owadów.

Działania są możliwe dzięki pozyskaniu środków przez Starostwo Powiatowe w Bochni na realizację drugiej edycji projektu „EKOPOZYTYWNI – Powiat Bocheński”, który jest kontynuacją ubiegłorocznych działań na rzecz edukacji ekologicznej młodzieży.  

Zadanie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Całkowita wartość projektu 16,6 tys. zł w tym uzyskane dofinansowanie wynosi 15 tys. zł.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra