- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

JADOWNIKI. Z Bocheńca będzie jeszcze lepiej widać Tatry. Powstanie tam wieża widokowa

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Rusza budowa wieży widokowej w Jadownikach koło Brzeska. Burmistrz Tomasz Latocha podpisał umowę z firmą Desinn sp. z o.o., która za 1,2 mln zł zrealizuje to zadanie.

O budowie wieży widokowej na wzgórzu Bocheniec mówiło się od wielu lat. Dopiero teraz będzie można w pełni wykorzystać walory widokowe tego miejsca, podziwiając wspaniałe widoki na tereny sięgające daleko poza granice administracyjne gminy Brzesko.

Wieża będzie miała wysokość 25m a szerokość podstawy 7,3m x 7,3m. Konstrukcja będzie stalowa, szęścio kondygnacyjna. Poszczególne elementy będą wykończone drewnem.

Zgodnie z umową wykonawca na realizację inwestycji ma 13 miesięcy licząc od daty podpisania umowy, jest jednak duża szansa na jej zakończenie jeszcze w roku bieżącym.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  gość

  03 marca 2023 godzina 14:32

  Współczuje tym którzy mieszkają koło tej atrakcji, pełno szwendających się niby turystów ,pełno pozostawionych samochodów nawet na drogach dojazdowych do posesji,oczywiście śmieci i syf.A włodarze spiją śmietankę plebs niech się męczy.Znam to z autopsji. Ściema o tatrach oczywiście musi być ,żeby zobaczyć tatry wcale nie jest potrzebna wieża ale życzę powodzenia.

  • Avatar

   Gość 1985

   23 marca 2023 godzina 10:51

   Przedewszystkim powinny być zrobione chodniki przy drodze która tam prowadzi żeby można było bezpiecznie się poruszać.Niektórzy kierowcy za nic mają przepisy ruchu drogowego i jeżdżą jak wariaci,a ruch na tej ulicy jest tak ogromny że ciężko się poruszać po drodze.Jeszcze jak wybudują wieże widokową to będzie poprostu armagedon jeśli chodzi o samochody a zwłaszcza w weekendy.Już samo wyobrażenie tego co się będzie działo przeraża.Zamieszkanie w Jadownikach już niczym nie będzie się różniło od zamieszkania w Brzesku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra