- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

I LO w Bochni wyróżnione! Będzie nowoczesny sprzęt komputerowy i wykładowcy z WAT – ZDJĘCIA

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Od września 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym powstanie klasa o profilu cyberbezpieczeństwo. W Polsce będzie tylko szesnaście takich klas, po jednej w każdym województwie. Bocheńska szkoła podobnie jak pozostałe zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy potrzebny do edukacji młodych ludzi. Z młodymi ludźmi mają pracować wykładowcy z Wojskowej Akademii Technicznej.

O nowym ogólnopolskim projekcie, na realizację którego MON przewidziało 5,5 mln zł, mówił dziś w Bochni Marcin Ociepa wiceminister obrony narodowej.

Przedstawicielowi rządu towarzyszył poseł Stanisław Bukowiec, który zabiegał o włączenie Bochni do projektu MON, dyrekcja I LO: Jolanta Kruk i Jerzy Pączek, a także gospodarze powiatu bocheńskiego: Adam Korta i Ryszard Drożdżak.

– Chcieliśmy zainwestować w szkolnictwo średnie, tak aby wybitne szkoły w każdym województwie mogły prowadzić klasę z cyberbezpieczeństwa, pod patronatem i z certyfikatem Ministra Obrony Narodowej. W województwie małopolskim wybór padł na Bochnię – mówił podczas spotkania zorganizowanego przed budynkiem szkoły wiceminister MON.

Nie był on jednak przypadkowy. Bocheńska szkoła od wielu lat osiąga najlepsze wyniki w rankingach szkół średnich. Jej absolwenci bez problemu dostają się na najlepsze wyższe uczelnie w kraju i za granicą

Jaka będzie nowa klasa?

W klasie o profilu cyberbezpieczeństwo będą poszerzone zajęcia z matematyki, fizyki, kryptografia, a także przedmiot o zabezpieczeniu danych.

– Kto nie idzie na przód ten się cofa, wychodząc z tego założenia postanowiliśmy do tradycyjnych kierunków dołożyć nową klasę o profilu cyberbezpieczeństwo – podkreślała Jolanta Kruk, dyrektor I LO w Bochni.

Starosta Bocheński Adam Korta zwrócił z kolei uwagę, że bocheńska młodzież jest zainteresowana kształceniem w dziedzinach obronności kraju.

– W tym roku Zarząd Powiatu podjął decyzję, by w II LO w Bochni utworzyć kierunek mundurowy. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Zakładaliśmy, że będzie to 32-osobowa klasa, a już mamy sto osób zainteresowanych nauką – mówił starosta.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Okrąglak

    09 lipca godzina 09:45

    No i super!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra