- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Harcerze z Brzeska świętują 50-lecie nadania imienia ich hufcowi i …proszą o pamiątki sprzed pół wieku

- REKLAMA -

10 czerwca zaplanowano uroczystość z okazji 50-lecia nadania imienia i sztandaru Hufcowi ZHP Brzesko. Jubileuszowa ceremonia składać się będzie z dwóch części zorganizowanych w Ogródku Jordanowskim i na placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach.

Dokładnie 50 lat temu, 10 czerwca 1973 roku, na stadionie Okocimskiego Klubu Sportowego, brzescy harcerze świętowali nadanie imienia Mikołaja Kopernika i sztandaru swojemu Hufcowi.

Zbliżające się wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w Ogródku Jordanowskim, na skwerze im. Jana Burlikowskiego, przed budynkiem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, od uroczystego apelu. Na godzinę 11:30 zaplanowano początek harcerskiego pikniku, który zostanie zorganizowany w Jadownikach. 

W związku z rocznicą organizatorzy ogłaszają szeroko zakrojone poszukiwania pamiątek i fotografii sprzed pół wieku, szczególnie tych, które dotyczą mającego pół wieku temu wydarzenia na stadionie OKS-u. Sam sztandar i zgromadzone pamiątki zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie, podczas jubileuszowych uroczystości.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra