- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

„Gramy dla 5” – kolejna akcja charytatywna w Żegocinie. Wystąpi Łydka Grubasa!

- REKLAMA -

Już za kilka tygodni, w niedzielę 5 maja w Żegocinie odbędzie się kolejna, piąta już edycja niezwykłej akcji charytatywnej „Gramy dla”. Impreza tym razem zmienia formułę i ze względu na jubileusz pomoże aż pięciu osobom w walce o życie. Organizatorzy – Stowarzyszenie Żegocina OdNowa – jak co roku przygotowali wiele atrakcji, a także niespodzianek.

Akcja charytatywna „Gramy dla” zainicjowana spontanicznie w roku 2019, na dobre wpisała się w kalendarz Żegociny i śmiało można stwierdzić, że jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w okolicy. W czterech dotychczasowych edycjach udało się zebrać ponad 650 tys. zł i pomóc w rehabilitacji, zakupie sprzętu usprawniającego codzienne funkcjonowanie i sfinansowaniu kosztownych zabiegów kilku osobom.

Wybór daty akcji nie jest przypadkowy. Piąta rocznica akcji Gramy dla odbędzie się 5 maja, a na jubileuszu zagrają aż dla 5 potrzebujących osób.  Pierwszy bohater ma na imię Franio. Ten 5- letni mieszkaniec Rozdziela cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. 

Drugi bohater to Marcin, który ma 29 lat i pochodzi z Łąkty Górnej. Od prawie trzech dekad próbuje pokonać trudną w leczeniu epilepsje, dodatkowo zmaga się z porażeniem mózgowym. 

Pomoc kierowana jest również dla 17 letniej Magdy z Rozdziela. Magda również walczy z epilepsja lekooporną, bezdechem, wadą serca i ogólna wadą rozwojową.

Franio z Bytomska to 4 letni chłopczyk z Zespołem Downa, który potrzebuje wsparcia w rehabilitacji, która poprawi jakość życia i pomoże  przystosować się do życia w społeczeństwie.

Piotr Wolak najstarszy bohater akcji gramy dla 5. Pochodzi z Rozdziela,  cierpi na dystrofię mięśniową. To pierwszy uczestnik akcji gramy dla. Dzięki tej akcji udało się Piotrkowi wyjechać, aż trzy razy na przeszczep komórek macierzystych.


Więcej informacji o tych 5 bohaterach w materiale:

Organizatorzy – Stowarzyszenie Żegocina Odnowa zadbało o szereg atrakcji. Tak jak w latach poprzednich impreza będzie podzielona na dwie części. Dla fanów motoryzacji i miłośników mocnych wrażeń będzie możliwość przejazdu na prawym fotelu z najlepszymi kierowcami rajdowymi – na zupełnie nowym zamkniętym odcinku specjalnym. Odbędą się pokazy driftu samochodowego, będzie można przejechać się na quadzie i buggy po specjalnie na tą okazję przygotowanej trasie oraz – tu kolejna niespodzianka – przez cały dzień nad Żegociną będzie można polatać samolotem!


Druga część to występy sceniczne – tutaj Organizatorzy nie odkryli jeszcze wszystkich kart – ale jak zapowiadają – będzie grubo. Poznaliśmy już pierwszą Gwiazdę – to popularny zespół rockowy – Łydka Grubasa.

Ponadto będzie można wziąć udział w loterii fantowej z cennymi nagrodami oraz licytacjach wartościowych i oryginalnych przedmiotów i usług. Tradycyjnie można odwiedzić kiermasz książek, stoiska gastronomiczne, kiermasz ciast. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych i zapraszają na animacje, dmuchańce, zabawy, szkolenia pierwszej pomocy prowadzone przez Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna i GOPR.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na Facebooku – link TUTAJ (https://www.facebook.com/profile.php?id=100080968681970)

Organizatorzy zachęcają do wsparcia akcji i pomocy:
– Poprzez udział w licytacjach:

https://www.facebook.com/groups/441354648239789

lub wpłacając pieniądze na konto:

Stowarzyszenie Żegocina Odnowa
32 8589 0006 0030 0780 1889 0001
z dopiskiem: „Darowizna dla bohaterów akcji gramy dla 5”.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra