- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GNOJNIK. Pijany kierowca miał zawieźć dzieci na wycieczkę do Starego Sącza. Interweniował rodzic

- REKLAMA -

O potrzebie i skuteczności policyjnych kontroli autokarów przed wyjazdem w trasę przekonaliśmy się ostatnio na przykładzie zdarzenia z terenu powiatu brzeskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali od dyżurnego jednostki polecenie skontrolowania autokaru, którym ok. 50-osobowa grupa dzieci w wieku 10 lat miała wyruszyć na wycieczkę do Starego i Nowego Sącza. O taką kontrolę zawnioskował jeden z rodziców. 

Po przybyciu na umówione miejsce kontroli, w miejscowości Gnojnik, ok godz. 8:30 na parking wjechał autobus kierowany przez 56-letniego mężczyznę. W trakcie przeprowadzania przez jednego funkcjonariusza kontroli stanu technicznego pojazdu, drugi  skontrolował trzeźwość kierowcy. Badania alkotestem wykazały 0,47 promila.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do sądu. Czeka go tam sprawa za wykroczenie – kierowanie w stanie „po użyciu alkoholu”. Grozi mu za to zakaz kierowania pojazdami i grzywna – nawet do 30 000 zł. Tymczasem w drogę na  wypoczynek, dzieci ruszyły z innym, tym razem już trzeźwym kierowcą.

Powyższy przypadek zapewne zachęci organizatorów wycieczek, jak również rodziców dzieci w nich uczestniczących do zgłaszania potrzeby skontrolowania autokaru przed wyjazdem w trasę. Wykaz stałych punktów kontroli oraz dane teleadresowe znajdują się pod linkiem:

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anonim

    20 lipca 2022 godzina 23:44

    super tak dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra