- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA RZEZAWA. Maria Janus po 37 latach pracy w samorządzie przeszła na zasłużoną emeryturę. Urzędnicy napisali dla niej wiersz! [ZDJĘCIA]

Oficjalne pożegnanie Marii Janus odbyło się podczas Sesji Rady Gminy Rzezawa. Panią Marię żegnały władze Gminy Rzezawa na czele z wójtem Mariuszem Palejem, a także kierownicy jednostek organizacyjnych urzędu, radni i sołtysi z terenu gminy. Wszyscy dziękowali jej za wieloletnią pracę na rzecz lokalnego samorządu.

Pani Maria od 2000 roku, a więc przez 24 lata była Skarbnikiem Gminy Rzezawa, dbając o prawidłową realizację budżetu. Ze swoich zadań zawsze wywiązywała się bardzo dobrze. Była ona bowiem znakomitym fachowcem w swoim fachu, który do pracy zawsze pochodził w sposób niezwykle profesjonalny.

Pani Maria była jednocześnie niezwykle sympatycznym i życzliwym człowiekiem, przez co cieszyła się ogromnym uznaniem i szacunkiem. Warto podkreślić, że z rzezawskim urzędem Pani Maria jest związana jednak znacznie dłużej, ponieważ od 1987 roku. Przez długi czas była m.in. inspektorem do spraw rolnictwa.

– Pragnę Pani serdecznie podziękować za długoletnią, sumienną i owocną pracę na rzecz Samorządu Gminy Rzezawa. Dziękuję Pani za wszystkie lata konstruktywnej współpracy, opartej na wzajemnym zrozumieniu, za profesjonalizm, codzienne dzielenie się swoimi doświadczeniami oraz liczne działania podejmowane na rzecz lokalnej społeczności. Była Pani związana z naszym urzędem od 1987 roku, a od 2000 roku piastowała funkcję Skarbnika Gminy. Zdaję sobie sprawę, że zarządzanie budżetem nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego wyrażam swój podziw i uznanie dla ogromu włożonej pracy i energii. Z okazji przejścia na zasłużoną emeryturę życzę Pani wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dużo zdrowia, radości i pogody ducha oraz realizacji swoich pasji i zainteresowań, na które być może nie było wystarczająco dużo czasu podczas pracy zawodowej – życzył wójt Mariusz Palej.

Pani Maria spotkała się także ze wszystkimi pracownikami Urzędu Gminy Rzezawa, którzy również złożyli jej najserdeczniejsze życzenia w związku z przejściem na emeryturę.

Kochana Pani Mario!

Po wielu latach pracy wytężonej
naszedł czas emerytury zasłużonej.
Wszyscy w pracy Cię dziś żegnamy
i najserdeczniejsze życzenia składamy.

Będziemy o Tobie pamiętali
i zawsze bardzo miło wspominali.

Wspaniałym pracownikiem byłaś,
wszystko jak należy robiłaś.
Kiedy w dokumentach jakiś błąd zobaczyłaś,
to natychmiast go poprawiłaś.

Nadzorem budżetu Gminy się zajmowałaś
i wszystkie finanse planowałaś.
Jak było trzeba to mówiłaś „hokus-pokus czary-mary”
i już do Gminy spływały kolejne dolary.

Zawsze o załogę swoją dbałaś,
dlatego ogromne poważanie miałaś.
Kiedy było trzeba, pomocną dłoń podawałaś,
no i pysznymi ciastami częstowałaś.

Przez 37 lat pracowałaś w urzędzie,
a teraz zastanawiasz się, jak to na emeryturze będzie.
W poniedziałki rano będziesz się budziła
i myślała, „ale bym sobie pieniążki policzyła”.

Teraz przed Tobą relaks i codzienna laba,
emerytura to jednak świetna sprawa.
Korzystaj z nowo odzyskanej wolności w radości
i jak najdłużej ZUS-owi po złości.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  Mariusz Palej

  26 lutego 2024 godzina 10:37

  Szanowna Pani Mario, Skarbniku Gminy Rzezawa,

  w imieniu całej społeczności gminy Rzezawa chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie lata pracy oddane dla dobra naszej wspólnoty. Pani zaangażowanie, profesjonalizm oraz troska o finanse publiczne zawsze były dla nas inspiracją i przykładem.

  Pani skrupulatność, precyzja w działaniu oraz dbałość o każdy szczegół zasługują na najwyższe uznanie. Dziękuję za poświęcenie, trudy i oddanie, które Pani wnosiła w swoją pracę jako Skarbnik Gminy.

  Życzę Pani zdrowia, szczęścia oraz spokojnej emerytury, w której będzie Pani mogła cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. Pani obecność i wkład w rozwój naszej gminy zawsze będą dla nas ważne i niezapomniane.

  Dziękuję Pani za wszystko, za wspólną pracę i zaangażowanie. Życzę Pani samych sukcesów i spełnienia marzeń na kolejnym etapie życia.

  Z poważaniem
  Mariusz Palej
  Wójt Gminy Rzezawa

  • Avatar

   Ostatnia kadencja

   26 lutego 2024 godzina 17:21

   I jeszcze marnuje czas w trakcie pracy siedząc przed komputerem

   • Avatar

    Krytyk

    26 lutego 2024 godzina 18:55

    Kampania wyborcza droga Pani zwykła mieszkanko ! Walczy o elektorat jak lew ! Dobrze się żyje z rodzinką za kasę podatników!

 2. Avatar

  Rzezawiak

  26 lutego 2024 godzina 13:42

  To kolejny lans wójta! Ludzie odchodzą na emeryturę i nikt z tego nie robi takiego zamieszania ! Co z tego że to skarbnik przecież, nie pracowała społecznie tylko za porządna kasę co zresztą nie jest tajemnicą! Ale lans musi być!

 3. Avatar

  Mieszkanka Rzezawy

  26 lutego 2024 godzina 16:18

  Jestem zwykłą mieszkanka Rzezawy i napisze ,że bardzo to piękne pożegnanie pracownika,a że P.Wojt ma klasę to nie jest to lans a szacunek do wieloletniej pracownicy.Dzieki P.Wojcie a P.Emerytce dużo zdrowia od życzliwych bo nie wszyscy mają problem z intelektem ale widzą oczyma trzezwemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra