- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA DRWINIA. W Mikluszowicach powstanie nowa remiza OSP. Projekt robi wrażenie! WIZUALIZACJE

- REKLAMA -

Z tej informacji ucieszą się przede wszystkim druhowie OSP Mikluszowice, ale nie tylko. Zadowoleni powinni być także mieszkańcy tej miejscowości. Zyskają bowiem obiekt na miarę XXI wieku, który będzie mógł być wykorzystywany jako zaplecze do spotkań i wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Samorząd gminy Drwinia otrzymał około 6 mln zł z programu Polski Ład na budowę nowej remizy OSP w Mikluszowicach i modernizację boiska sportowego w Drwini. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację obu zadań. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja ruszy w przyszłym roku.

Nowa remiza OSP w Mikluszowicach powstanie naprzeciwko starego strażackiego budynku. Będzie jednak dużo większa. Projekt zakłada powstanie trzy stanowiskowego garażu, odpowiednio wydzielonych szatni męskich i damskich, magazynu sprzętu ratowniczego, suszarni węży, warsztatu, a także sali szkoleniowej.

W ramach inwestycji ma być zagospodarowany także teren wokół remizy. Przy budynku powstanie między innymi plac manewrowy, parking, bieżnia do treningów oraz altana – wylicza Jan Pająk wójt gminy Drwinia.

W ramach projektu, na który samorząd otrzymał dofinansowanie zostanie także zmodernizowane boisko sportowe GKS Drwinia w Drwini.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Parafianin.

    08 listopada 2023 godzina 21:36

    Kiedy ulica Królewska w Gawłówku będzie remontowana???.GKS = Drwinka kiedy się skończy wyrzucanie pieniędzy w błoto ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra