Wydarzenia

Gm. Bochnia. Radni, którzy wygrali z dyrektorką GZOZ wydali oświadczenie

Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie klubu radnych „Chcemy dobrego gospodarza”. To pokłosie wyroku, jaki zapadł dziś przed Sądem Rejonowym w Bochni. Sąd uniewinnił oskarżonych o pomówienie GZOZ radnych, uznając, że mieli prawo do krytyki tej jednostki.

– Naprawdę jednak w tym procesie  wygrali mieszkańcy gminy – pacjenci SP GZOZ Gminy Bochnia. Bo to właśnie oni inspirowali nas do takiego działania. Mamy nadzieję, że kontrola z NFZ na stałe zmieni sytuację w podbocheńskich ośrodkach zdrowia. Władze gminy i zatrudnieni przez nie  urzędnicy przekonali się , że nie mogą agresywnie  reagować  na wszelką krytykę i zwalczać takimi metodami ludzi posiadających odrębne zdanie – napisali w oświadczeniu radni. 

O wyroku pisaliśmy tutaj:

Poniżej pełna treść oświadczenia:

Klub Radnych Chcemy Dobrego Gospodarza informuje mieszkańców Ziemi Bocheńskiej,  że radni tworzący w/w klub : Stanisław Cefal, Witold Kowalski i Izydor Wróbel wygrali sprawę, jaka toczyła się w Sądzie Rejonowym w Bochni II Wydział Karny.

  Zostaliśmy oskarżeni z oskarżenia  prywatnego, złożonego przez dyrektora  SP GZOZ Gmina Bochnia – Katarzynę Kupisz na podst. art. 212 KK  o  pomówienie Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej ,  co mogło  rzekomo skutkować poniżeniem go w opinii publicznej, oraz narazić go na utratę zaufania potrzebnego dla prowadzenia jego działalności.

   W wyroku ogłoszonym w dn. 14.01.2020 r Sąd Rejonowy, oddalił zarzuty  krytykowanych  przez nas osób, które zarządzają gminnym ZOZ-em a które powołane zostały  przez obecne władze samorządowe Gminy Bochnia.

  Naprawdę jednak w tym procesie  wygrali mieszkańcy gminy – pacjenci SP GZOZ Gminy Bochnia. Bo to właśnie oni inspirowali nas do takiego działania. Mamy nadzieję, że kontrola z NFZ na stałe zmieni sytuację w podbocheńskich ośrodkach zdrowia. Władze gminy i zatrudnieni przez nie  urzędnicy przekonali się , że nie mogą agresywnie  reagować  na wszelką krytykę i zwalczać takimi metodami ludzi posiadających odrębne zdanie.   

  Jednocześnie radni , sołtysi i zwykli mieszkańcy gminy otrzymali ważny sygnał, że można konsekwentnie egzekwować od najwyższych urzędników gminy Bochnia, aby rzetelnie wypełniali swoje obowiązki dotyczące różnych  dziedzin życia gminnej społeczności.

 Na koniec  pragniemy podkreślić, że mimo swojej nazwy „prywatny akt oskarżenia” skierowany  przeciw nam (obsługa prawna  przez kancelarię adwokacką z Krakowa) został opłacony przez dyrektor K. Kupisz z publicznych pieniędzy  SP GZOZ. Obawiamy, się że przyznany nam przez Sąd Rejonowy zwrot kosztów zastępstwa procesowego (ok. 3,5 tys. zł) sfinansowany będzie w identyczny sposób. Będziemy to monitorować .

Obiecujemy mieszkańcom, że będziemy się nadal przeciwstawiać  niekompetencji  i arogancji osób zatrudnianych ze środków publicznych.

Przewodniczący Klubu Radnych

Chcemy Dobrego Gospodarza

Izydor Wróbel

5 komentarzy

5 Comments

 1. M K

  14 stycznia godzina 20:55

  Brawo Panowie Radni
  Prosze o dalsze monitorowanie i informowanie nas. Jakim prawem mieszkancy mają finansowac prywatne akty oskarżenia?

 2. Ktoś

  14 stycznia godzina 22:01

  Prywatne akty oskarżenia powinny finansowac prywatne osoby. To chyba jasne.

 3. olek

  14 stycznia godzina 22:26

  czy finansowanie prywatnego aktu oskarżenie z pieniędzy publicznych nie jest przstępstwem ?
  czuję że prokurator tutaj będzie miał dużo roboty

 4. Jola

  15 stycznia godzina 07:30

  Brawo jeszcze byłoby super żeby ośrodek zdrowia w cikowicach nareszcie posiadał normalną obsadę lekarzy i pielęgniarek bo jest słabo trzeba jechać do Bochni nie wspomnę o autobusie, który też słabo spełnia swoją rolę zwłaszcza dla uczniów dojeżdżajacych właściwie kursuje bez urazy dla emerytów w godzinach popołudniowo wieczornych nie ma czym jeżdzić na zajęcia dodatkowe może ktoś pochyli głowę na tymi problemami

 5. Obywatel

  15 stycznia godzina 08:42

  Tak trzymac.Po to Was wbraliśmy aby nam pomagac a nie siedzieć z podkulonym ogonem.Może inni radni też coś zrozumią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra