- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Gm. Bochnia. Sąd uniewinnił radnych i uznał, że mieli prawo do krytyki GZOZ

- REKLAMA -

Sąd Rejonowy w Bochni uniewinnił trzech radnych gminy Bochnia tworzących klub „Chcemy Dobrego Gospodarza”. Katarzyna Kupisz dyrektorka GZOZ oskarżyła ich o pomówienie instytucji, którą kieruje. Sąd jednoznacznie uznał, że radni mieli prawo do krytyki. Wyrok nie jest prawomocny.

Katarzyna Kupisz, dyrektorka GZOZ skierowała sprawę do sądu po tym, jak opozycyjni radni wytknęli jej nieprawidłowości w gminnej służbie zdrowia.

W akcie oskarżenia podniosła, że publicznie formułowane bezpodstawne pomówienia i insynuacje poniżają podmiot w oczach opinii publicznej i narażają go na utratę zaufania potrzebnego w prowadzonej działalności leczniczej.

O problemach z dostępem do lekarzy w gminie Bochnia było głośno od dawna. Bywało, że w wyznaczone dni lekarzy zwyczajnie nie było w ośrodkach.

Mieszkańcy gminy mieli problem, by uzyskać receptę na stale przyjmowany lek, nie mówiąc już o poradzie lekarskiej.

O kłopotach radni informowali GZOZ. Widząc, że ich interwencje nie przynoszą efektu powiadomili też NZF, prosząc o przeprowadzenie kontroli we wszystkich gminnych ośrodkach. Wyników tej kontroli jednak jeszcze nie ma.

Dziś za to zapadł wyrok. Radni są zadowoleni z orzeczenia. W tej sprawie jeszcze dziś przygotują oświadczenie.

10 komentarzy

10 Comments

 1. Agata

  14 stycznia 2020 godzina 14:42

  Sprawiedliwy wyrok! Brawa dla radnych reprezentujących naszą społeczność!

 2. Anka

  14 stycznia 2020 godzina 14:54

  Pani Kupisz, czyli gmina Bochnia odwoła się i w Tarnowie wyrok zapadnie odwrotny? Już to przerabialiśmy i to nie raz:)

 3. Fff

  14 stycznia 2020 godzina 15:31

  Było jak mówili… Tyle w temacie.

 4. Wolnosc

  14 stycznia 2020 godzina 15:42

  To co z tym Tarnowem nie tak, że torpeduje prawo, np. do wolności slowa.

 5. Pacjent

  14 stycznia 2020 godzina 15:59

  Brawo Panowie.Niech Pani xxx odwoła stwierdzenie „radni bezradni”.Trzeba wiecej takich ludzi ktorzy nie boja się mówić o problemach mieszkańców gminy.Przecież po to ich wybraliśmy a nie tylko przyklaskiwac władzy w gminie.

 6. Pingwin

  14 stycznia 2020 godzina 19:48

  Szkoda ,że w sąsiedniej gminie Rzezawa nie ma takich radnych ! tutaj tylko biją brawa i dają serduszka na FB !

 7. cnota

  14 stycznia 2020 godzina 19:48

  „Kto się złym czuje, tego zarzut wzruszy;
  (…) Ubezpieczona w niewinności swojej,
  Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.” Ignacy Krasicki
  Znaczenie – „Cytat mówi mam jeżeli jesteśmy  w porządku, to nigdy nie będziemy bać się krytyki, gdyż  prawda zawsze wyjdzie na jaw. Człowiek prawy, zawsze znajdzie zwolenników, więc w postępowaniu dobrym nie masz nic do ukrycia, nie jesteś fałszywy,(nie kłamiesz), więc powiesz tak jak jest”. Jak jest w Gminie Bochnia, gdzie króluje duet: mini i lakierki, każdy widzi. Prawdziwa cnota reprezentowana jest przez trzech Muszkieterów – powodzenia Panowie dalej reprezentujcie mieszkańców, a nie prywatę jak wasi oponenci z rady (ps. pan przewodniczący wzbił się już na „wyżyny” polecam transmisję sesji w ostatnim odcinku).

  • Mieszkaniec

   15 stycznia 2020 godzina 07:50

   Mam nadzieję że po pisemnym uzasadnieniu wyroku odwiedzający ten portal będą mogli się z nim zapoznać. Może wtedy dowiedzą się więcej o całej sprawie i może wyjaśni się dlaczego sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. No chyba, że były tam poruszane sprawy związane z „obronnościa gminy”, ale mam jednak wrażenie, że za zamkniętymi drzwiami łatwiej się kłamie i oczernia ludzi

 8. Obserwator

  14 stycznia 2020 godzina 20:51

  brawo panowie ,,ci panowie” oliwa sprawiedliwa w końcu na wierzch wypływa tak trzymać to coś zostanie z tej gminy na przyszłość a nie tylko spłata długów ,,obligacji” które obecna władza tak wspaniałomyślnie edytuje….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra