- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Gdzie się im tak spieszyło? Podczas akcji „Prędkość” trzech kierowców w straciło prawo jazdy

- REKLAMA -
Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

Policjanci brzeskiej „drogówki” rozliczyli 27 kierujących za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Trzech z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące.

Podczas działań policjanci skontrolowali 36 pojazdów i ujawnili 27 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Trzech kierowców jadących z zawrotną prędkością w terenie zabudowanym straciło prawo jazdy.  

Wczoraj, 29 lipca br. o godzinie 19.20 w Uszwi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem, który jechał z prędkością 115 km/h na odcinku, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h.

Tego samego dnia godzinę później, w Uszwi do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący oplem. 20-latek jechał z prędkością 104 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 54 km/h.

Przed godziną 21.00 policjanci zmierzyli prędkość, z jaką jechał samochód marki Toyota.

Laserowy miernik prędkości wskazał 108 km/h. Na  sprawców tych wykroczeń funkcjonariusze nałożyli mandaty karne i punkty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

-Pamiętajmy, aby zawsze poruszać się tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem radzi Ewelina Buda, rzeczniczka brzeskiej policji.

Na drodze sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem, co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Zobacz, jakie konsekwencje czekają tych, którzy rozwijają zawrotne prędkości szczególnie w terenie zabudowanym?

 • przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;
 • jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu – okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;
 • natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).
4 komentarze

4 Comments

 1. q

  30 lipca godzina 19:40

  Tytuł niczym z faktu…

  • Małgorzata Więcek-Cebula

   31 lipca godzina 15:03

   Zawsze mnie uczono, że tytuł ma zwracać uwagę, a skoro zareagowałeś „q” to znaczy, że spełnił swoją rolę 🙂

 2. STOP

  30 lipca godzina 20:18

  Jak widzę jak ludzie lekceważą ograniczenia prędkości to przestałem ostrzegać ich przed kontrolami, szczególnie w terenie zabudowanym. Poza tym, wielu z tych ostrzeżonych to osoby pod wpływem alkoholu lub prochów, więc tym bardziej nie zamierzam chronić ich przed Policją. Może w końcu wzrosną kwoty mandatów, bo jeżeli niektórych nie odstraszają punkty, czy zabranie prawa jazdy to może uderzenie po kieszeni będzie dla nich takim otrzeźwieniem.

  • Bolo

   31 lipca godzina 16:40

   No bo taki jest charakter polaka, jak nie ma bata nie będzie przestrzegał przepisów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra