- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GDÓW. 20-latek strzelał z wiatrówki w kierunku 32-latka. Mężczyzna stracił oko

- REKLAMA -

20-latek po kłótni w barze z 32-latkiem, zaatakował go na ulicy, strzelając z samochodu z wiatrówki gazowej. Poszkodowany stracił oko. Sprawca został szybko ustalony i zatrzymany przez kryminalnych z Gdowa i Wieliczki.

Dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie w nocy z 4 na 5 marca 2023 roku został powiadomiony o zranieniu mężczyzny w miejscowości Zręczyce (gmina Gdów).

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń policji, jeden z pasażerów  samochodu marki Skoda, który przejeżdżał obok osób stojących na przystanku, oddał strzał z  bliskiej odległości z nieustalonej broni w kierunku 32-latka, raniąc go w oko. Po zdarzeniu skoda oddaliła się w nieznanym kierunku. 


Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia osób biorących udział w zdarzeniu. Wytypowali  6 osób mogących mieć związek ze sprawą, które zamieszkiwały na terenie  powiatów wielickiego i bocheńskiego.

Policjanci 5 i 6 marca przesłuchali figurantów i przeszukali ich posesje. Podczas przeszukania u 20-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego,  funkcjonariusze ujawnili broń, z której został oddany strzał do pokrzywdzonego mężczyzny. To wiatrówka gazowa na metalowe kulki, która została zabezpieczona do badań w laboratorium kryminalistycznym.  20-latek został zatrzymany. Ustalono, że zaatakował 32-latka w związku z wcześniejszą kłótnią, która miała miejsce pomiędzy nimi w lokalu gastronomicznym w Gdowie.

 Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania trwałego uszczerbku na zdrowiu 32-latka.  Na wniosek Prokuratury  Rejonowej  w Myślenicach, 7 marca br. sąd  zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy od lat trzech.
 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Anonim

    09 marca 2023 godzina 18:46

    Ten czub powinien zapłacić duże odszkodowanie za poważny uszczerbek na zdrowiu. A zapracować na odszkodowanie powinien w więzieniu to odechciało by się bandyctwa. Bohaterem jest tylko w grupie sobie podobnych…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra